Reklama

- Na ul. Armii Poznań brakuje przejścia! – alarmują mieszkańcy Pleszewa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać - Nowa galeria przy ul. Armii Poznań funkcjonuje już od dawna, a tymczasem osoby poruszające się pieszo wciąż nie mają do niej bezpiecznego dojścia – alarmuje jeden z naszych Czytelników. Czy jest szansa na zmianę?

Z naszą redakcją skontaktował się Czytelnik, którego niepokoi sytuacja w rejonie ul. Armii Poznań w Pleszewie.

– Fajnie, że uruchomiono tu tereny pod nowe sklepy, ale nikła jest to radość dla osób, które chciałyby się tam dostać w inny sposób niż samochodem. Tutaj po prostu brakuje przejścia dla pieszych – o chodniku już nie wspominając, bo o tym też ludzie mówią od lat – i nic się nie dzieje – komentuje pleszewianin.

Jak dodaje, powoduje to wiele niebezpiecznych sytuacji.

Czytelnik: Na ul. Armii Poznań w Pleszewie jest niebezpiecznie

– Przejście dla pieszych jest dopiero bliżej Dino, ale to moim zdaniem kompletnie nie „załatwia” tematu, bo raz, że trzeba chodzić poniekąd naokoło, a dwa, że i tak idzie się potem ni to po ulicy ni to po rowie – twierdzi.

I dodaje: Moim zdaniem trzeba poprawić tu bezpieczeństwo.

Warto przypomnieć, że jego głos nie jest odosobniony – sprawę bezpieczeństwa w rejonie ul. Armii Poznań omawiano także podczas tegorocznego zebrania osiedli „Królewskiego” o „Piastowskiego” w Pleszewie. – Brakuje tu przejścia – mówiła m.in. jedna z osób, podkreślając, że generalnie jest tu niebezpiecznie.

Burmistrz odpowiadał wówczas, że trasa należy do powiatu.

Czy przebudują ul. Armii Poznań w Pleszewie?

- Wiem, że starostwo złożyło wniosek na przebudowę ul. Armii Poznań, łącznie z budową ronda. Trudno mi powiedzieć, czy będzie to realizowane, jednak deklaracja moja i radnych jest taka, że na pewno dołożymy do takiej inwestycji, jeśli będzie realizowana – komentował Arkadiusz Ptak.

Starosta powiatu Maciej Wasielewski potwierdza, że wniosek, który złożyło starostwo dotyczy kompleksowego rozwiązania - i przebudowy ul. Armii Poznań na całej długości.

– Chodzi o budowę ronda na ul. 70 Pułku Piechoty w Pleszewie – wraz z całą przebudową ul. Armii Poznań w kierunku „krajówki” – w planie jest też chodnik i ścieżka rowerowa. Staramy się o 5 mln zł, z czego cała inwestycja - to koszt ok. 6 mln zł – mówi starosta Maciej Wasielewski. 

Czy uda się pozyskać dofinansowanie? Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy