Reklama

Delegacja z Gołuchowa z wizytą w Erkner. Co tam robili? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkuosobowa delegacja z Gołuchowa wyjechała do niemieckiego Erkner. Tam wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sztuki świętowali jubileusz tej organizacji.

Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuki z Erkner od lat współpracuje z gołuchowskim samorządem – głównie z Centrum Kultury „Zamek”. Od samego początku współpracy partnerskiej samorządów wspominane stowarzyszenie inicjuje liczne działania rozwijające życie kulturalne i artystyczne mieszkańców Gołuchowa i Erkner.

Delegacja z Gołuchowa z wizytą w Erkner 

Najlepszym przykładem współpracy w tym obszarze jest chociażby konkurs Młodzieżowa Nagroda Artystyczna, do udziału w którym rokrocznie zapraszana jest gołuchowska młodzież.  Warto również wspomnieć, że Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki oraz Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK” w tym roku podpisało umowę o współpracy.

Delegacja z Gołuchowa wzięła udział w oficjalnych uroczystościach jubileuszowych w Erkner. W miejscowym ratuszu na ręce Sigrid Riedel – przewodniczącej stowarzyszenia gołuchowianie przekazali list gratulacyjny od wójta– Marka Zdunka,  Gołuchowskiego Centrum Kultury „ZAMEK” oraz Stowarzyszenia Senior XXI – Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ważnym punktem była wystawa prac członków Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki oraz sekcji artystycznej gołuchowskiego GUTW. Na wystawie znalazły się prace malarskie: Ireny Darownej, Aliny Doktor, Janiny Kiełbasy i Aurelii Walczak. Miłą, muzyczną niespodzianką podczas uroczystości było wykonanie utworu Marka Grechuty – „Dni, których nie znamy”, który następnie wspólnie śpiewaliśmy – po polsku i po niemiecku. 

Delegacja z Gołuchowa z wizytą w Erkner 

Podczas wizyty gołuchowianie zwiedzili również Berlin (Humboldt Forum i Katedrę), muzeum noblisty Gerharta Hauptmanna w Erkner oraz zamek Beeskow z Muzeum Instrumentów Muzycznych. Ciekawe spotkanie i wymiana myśli artystycznych miała z kolei miejsce w pracowni artystycznej Vesny Junghans – artystki, członkini stowarzyszenia malującej obrazy farbami fluorescencyjnymi.

Gminę Gołuchów podczas wyjazdu do Erkner  reprezentowali: radny Artur Tomczyk, Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak – dyrektor Gołuchowskiego Centrum Kultury „ZAMEK”, przedstawicielki Stowarzyszenia Senior XXI – Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołuchowie: Anna Biernat, Irena Darowna, Alina Doktor i Janina Kiełbasa oraz Ewa Ratajczyk – nauczycielka z kaliskiego liceum plastycznego i Katarzyna Marcinkowska – tłumacz. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy