Reklama

Dlaczego urząd w Pleszewie jest nieczynny?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Dlaczego urząd w Pleszewie jest nieczynny? - Zdjęcie główne

Dziś (30 grudnia) Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie jest nieczynny. W ubiegły piątek, dzień przed wigilią, urząd również był zamknięty dla petentów. Dlaczego? Burmistrz odpowiada. | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (30 grudnia) Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie jest nieczynny. W ubiegły piątek, dzień przed wigilią, urząd również był zamknięty dla petentów. Dlaczego? Burmistrz odpowiada.

W ciągu ostatniego tygodnia Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie został dwukrotnie zamknięty dla petentów.

Pierwszy raz miało to miejsce tydzień temu - przed wigilią, w piątek 23 grudnia. Drugi raz dziś, w piątek 30 grudnia.

Dlaczego urząd w Pleszewie został zamknięty?

Sprawa była omawiana podczas m.in. ostatniej sesji rady. Temat wywołał sam burmistrz, który postanowił wytłumaczyć powód zamknięcia urzędu.

Jak zaznacza, sam zdaje sobie sprawę, że pojawiały się z tego powodu głosy niezadowolenia wśród mieszkańców, ale także wśród samych pracowników urzędu, którzy musieli pójść tego dnia po prostu na urlop.

- To nie była jednak kwestia "dłuższego weekendu", ale podyktowane jest to oszczędnościami - komentował burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jak tłumaczy, chodzi bowiem o mniejsze zużycie energii, które jest obecnie "narzucone" na administrację samorządową.

- Jesteśmy zobowiązani do 10 proc. obniżki zużycia energii - mówi wprost Arkadiusz Ptak.

Zamknięcie urzędu w okresach przedświątecznych ma właśnie taki cel. 

Włodarz zaznacza jednak, że o ile urząd jest zamknięty dla petentów, to niektóre wydziały, i tak muszą funkcjonować - z powodu bieżących zobowiązań - jak m.in. wydział finansowy czy gospodarki komunalnej - w kontekście choćby wystawiania faktur za zakup węgla po preferowanej cenie.

Ponadto, jak przypomina burmistrz, oszczędności szukane są w szerszym zakresie - sam burmistrz przypomina m.in. wcześniejsze skrócenie godzin otwarcia pleszewskiego basenu, gdzie koszty energii są największe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy