Reklama

Dobrzyca. Budynek po przedszkolu do sprzedaży

Opublikowano:
Autor:

Dobrzyca. Budynek po przedszkolu do sprzedaży - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dobrzyckie władze przymierzają się do sprzedaży budynku po przedszkolu. Obiekt ten zakupiono na przełomie 2010/2011 roku. Pracownica dobrzyckiego magistratu Jolanta Matiasik na dzisiejszej sesji (27.02) poinformowała, że 5 marca zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż budynku po przedszkolu w Dobrzycy. Obiekt ten wart jest 360.000 zł – czyli tyle, za ile go kupiono.

Przedszkole z początkiem ubiegłego roku szkolnego przeniosło się do pomieszczeń gimnazjum. Było to spowodowane decyzją pleszewskiego „sanepidu”, który nie wyraził zgody na dalsze funkcjonowanie jednostki w starej siedzibie. Dobrzyckie władze znalazły się wówczas w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Nieruchomość tę zakupiły bowiem na przełomie 2010/2011 roku – po długich staraniach – od parafii ewangelicko-augsburskiej.

Pomysłów na zagospodarowanie obiektu po przedszkolu było wiele. W kwietniu 2012 roku burmistrz Jarosław Pietrzak mówił, że chce przeznaczyć go na archiwum, gdyż w gminie brakowało pomieszczeń na tego typu materiały. Pół roku później twierdził jednak, że ulokuje tam gminny ośrodek pomocy społecznej, gdyż w obecnej siedzibie było za mało miejsca dla tej instytucji.

Przypomnijmy, że budynek, w którym do niedawna było przedszkole jest zabytkowy, a co się z tym wiąże, wymaga zgody konserwatora na prace budowlane. Musi się więc z tym liczyć potencjalny nabywca tego obiektu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE