Reklama

Dobrzyca. Komunalka się rozwija i przekształca

Opublikowano:
Autor:

Dobrzyca. Komunalka się rozwija i przekształca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dobrzyccy radni podjęli jakiś czas temu uchwałę o przeznaczeniu nadwyżki środków, jakie zostaną w zakładzie komunalnym po podsumowaniu tego roku, na jego działalność. - Możemy odtrąbić sukces. To już drugi wniosek zakładu nie o dopłatę, ale o to, abyśmy zostawili im środki, które wypracowali. To jest cudem. Odpowiednie zarządzanie, odpowiednie decyzje i da się - cieszył się burmistrz Jarosław Pietrzak.

Gratulował szefowej "komunalki" Agnieszce Wachońskiej. - Doszliśmy do etapu, że zakład przestał przynosić straty - dodał włodarz. Kierowniczka ZK przyznaje, że możliwe to było dzięki kredytowi zaufania otrzymanemu od samorządu. - Ponieważ właśnie stąd otrzymaliśmy pierwsze zlecenia. Ten krok do przodu kosztował nas wszystkich wiele niepewności i obaw czy sie uda, ale dziś pewnym głosem mogę powiedzieć, że było warto - mówi Agnieszka Wachońska. Na tej samej sesji podjęto także decyzję o przekazaniu ZK, który jest w stanie przekształcenia w spółkę, 467.000 zł w formie wkładu niepieniężnego (udziałów gminy). Radny Karol Banaszak pytał, co będzie nieruchomościami należącymi obecnie do zakładu. - Wszystkie nieruchomości, jak i sieci wodociągowe i kanalizacyjne oraz przepompownie ścieków, będą umową dzierżawione od gminy - wyjaśniła Agnieszka Wachońska. W tej chwili wszystkie nieruchomości są wyceniane.

Agnieszka Wachońska, kierownik ZK w Dobrzycy

"Od samego początku obrałam strategię, by pierwsze półrocze dużo pracować, ograniczać wydatki do minimum po to, by w drugim półroczu, oczywiście w granicach rozsądku, móc inwestować głównie w nowy sprzęt. Celem było usprawnienie i ułatwienie pracy w kolejnych miesiącach, głównie przy budowie chodników. A to, że mamy zyski, nie jest moją zasługą, tylko pracowników zatrudnionych w zakładzie. Na początku dokonałam bowiem kilka przesunięć po to, by stworzyć ekipę do prac brukarskich. Tym sposobem bez dodatkowego zatrudnienia, czyli generowania kosztów, rozpoczęliśmy prace chodnikowe, co pozwoliło uzyskać dodatkowe przychody. Teraz planujemy dodatkowe zatrudnienia, by zwiększyć ekipę brukarzy. Pierwsze zatrudnienia będą już od marca 2018 roku"
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE