Reklama

Dobrzyca. W tym roku rozbiorą część szopek obok Gminnego Centrum Kultury. Będzie można w końcu zaparkować?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Dobrzyca. W tym roku rozbiorą część szopek obok Gminnego Centrum Kultury. Będzie można w końcu zaparkować? - Zdjęcie główne

Jest szansa, że w tym roku rozpoczną się prace związane ze stworzeniem nowych miejsc parkingowych przy Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy. | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest szansa, że w tym roku rozpoczną się prace związane ze stworzeniem nowych miejsc parkingowych przy Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy. O inwestycję od dawna proszą mieszkańcy. A w planie są także inne zmiany.

Parkowanie przy GCK w Dobrzycy

Każdy, kto odwiedził choć raz Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy, wie, że obiekt ten - choć wypełniany treścią - pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o lokalizację. Głównym problemem jest oczywiście brak miejsc parkingowych. Mówi się o tym od lat – ponieważ dotarcie do GCK samochodem - to nie lada wyzwanie. Kłopoty mają zwłaszcza osoby starsze, które instytucję często odwiedzają. 

Przypomnijmy: obiekt mieści się w otoczeniu prywatnych kamienic, a zwarta zabudowa miasta - nie pozwala na dobre rozwiązanie tego kłopotu.

- Dla młodych - to może nie aż taki problem. Dla starszych osób już tak - trzeba bowiem zaparkować co najmniej kilkaset metrów dalej i dojść na miejsce – opowiadał nam już wcześniej jeden z mieszkańców.

Warto przypomnieć, że problem z parkowaniem przy GOK powraca co jakiś czas również na forum publiczne. Omawiany był już m.in. na sesjach. O rozwiązanie - niestety - jak podkreślano także wielokrotnie – było bardzo trudno - głównie ze względu na wspomnianą zwartą zabudowę.

Jak mówił już wcześniej w rozmowie z „Życiem Pleszewa” dyrektor GCK w Dobrzycy Wojciech Maniak - od dłuższego czasu trwały działania, by zmienić ten stan rzeczy. W końcu pojawiło się światełko w tunelu.

Dyrektor porozumiał się wstępnie z kilkoma mieszkańcami, którzy nie użytkują już szop znajdujących się w tej okolicy. Zgodnie z ustaleniami – pojawiła się więc w końcu możliwość usunięcia wspomnianych szopek – co z kolei pozwoli „uwolnić” miejsce przeznaczone na parkowanie.

Będzie nowy parking przy GCK w Dobrzycy?

Temat był omawiany ostatnio na sesji w Dobrzycy. Podczas dyskusji o budżecie gminy na rok 2022 – pochylono się m.in. nad kwestią wydatków na Gminne Centrum Kultury.

Jak wyjaśniał radnym Wojciech Maniak, zapisana kwota ponad 500 tys. zł wsparcia z gminy – przeznaczona będzie m.in. na wspomnianą inwestycję.

– Będziemy rozbierać budynki gospodarcze – pod miejsca parkingowe – przyznawał dyrektor.

I to nie koniec planów inwestycyjnych na ten rok.

– Ponadto została nam jeszcze jedna ściana biblioteki do ocieplenia. Remontowany ma być także oddział dziecięcy, no i chcemy też dokończyć łazienkę dla niepełnosprawnych – wyliczał plany na ten rok dyrektor GCK w Dobrzycy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy