Reklama

Duża akcja policji w Pleszewie. W rejonie przejazdu kolejowego funkcjonariusze użyli drona!

Opublikowano: pt, 13 maj 2022 11:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z pleszewskiej drogówki przeprowadzili akcję z użyciem drona - wszystko działo się w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Lipowej w Pleszewie.

Dron latał nad przejazdem kolejowym w Pleszewie

- W sytuacji, gdy dochodzi do zdarzenia drogowego na przejeździe kolejowym, jego skutki są najczęściej tragiczne. Niestety do tego typu wypadków wciąż dochodzi, pomimo licznych akcji i kampanii społecznych, apelujących o zachowanie szczególnej ostrożności w tych niezwykle niebezpiecznych miejscach - mówi Monika Kołaska, rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

Dlatego też pleszewska drogówka przeprowadziła niedawno akcję w okolicach przejazdu kolejowego na ul. Lipowej w Pleszewie, aby sprawdzić, jak kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i znajdujących się tam znaków drogowych.

W działaniach funkcjonariuszy wspierał policyjny dron z KWP w Poznaniu, którego czujne oko kamery rejestrowało zachowania uczestników ruchu drogowego.

- Przejazdy kolejowe stanowią niezwykle istotny obszar działań dla  policjantów, ponieważ funkcjonariusze doskonale wiedzą, że każde naruszenie obowiązujących przepisów w tych miejscach może prowadzić do zdarzeń drogowych, które są często tragiczne w skutkach. Mundurowi systematycznie prowadzą akcje ukierunkowane na przeciwdziałanie łamaniu prawa w obrębie przejazdów kolejowych - zaznaczają policjanci.

Akcja policji w Pleszewie. Nad przejazdem kolejowym latał dron

Jak informuje pleszewska policja, podczas akcji sprawdzano czujnym okiem kamery jak kierowcy stosują się do przepisów, obowiązujących w rejonie przejazdu kolejowego.

- Niestety wystarczyły dwie godziny, aby policyjny dron zarejestrował zachowania kierujących, którzy wjeżdżali na przejazd, nie stosując się do znaku B-20 "STOP". Na szesnastu kierowców, czekało następnie spotkanie z policjantami drogówki, którzy wyciągali konsekwencje za tak skrajnie ryzykowne zachowanie na drodze. Warto zaznaczyć, że były to konsekwencje dość dotkliwe, zwłaszcza dla portfeli kierowców, Jednak kara finansowa za popełnione wykroczenia to nic w porównaniu z narażaniem siebie i innych uczestników ruchu na utratę życia oraz zdrowia - zaznacza Monika Kołaska, rzecznik prasowy pleszewskiej policji.

Wśród zatrzymanych był m.in. 15-latek.

- 15-latek, który kierował motorowerem marki Piaggio nie zastosował się do znaku "STOP". Jak się okazało, chłopak nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem, a pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnego ubezpieczenia. Sprawa 15-latka trafi do sądu - mówi rzecznik policji w Pleszewie.

Policjanci podkreślają: kierując jakimkolwiek pojazdem jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za naszych pasażerów, którymi są często nasi najbliżsi.

- Dbamy o nich na co dzień, troszczymy się każdego dnia o ich bezpieczeństwo, dlatego niezrozumiałe są sytuacje, gdy łamiąc przepisy ruchu drogowego w obrębie przejazdów kolejowych – ryzykujemy ich życiem i zdrowiem. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że tak naprawdę, ignorując zasady bezpieczeństwa w miejscach krzyżowania się dróg z torami kolejowymi, igra ze śmiercią. Ktokolwiek będzie na przejeździe kolejowym ryzykował życiem własnym oraz współpasażerów, musi liczyć się ze stanowczą reakcją ze strony funkcjonariuszy, którzy będą wykorzystywać wszelkie przewidziane prawem środki, aby dyscyplinować kierowców lekceważących znaki i sygnały drogowe - opisuje Monika Kołaska.

Uwaga! Policyjne działania w obrębie przejazdów kolejowych, również z wykorzystaniem drona będą kontynuowane.

- Po to, aby każdy, kto na drodze swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, miał świadomość nieuchronności kary za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie - zaznaczają funkcjonariusze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy