Podczas najbliższej sesji rady w Pleszewie zaplanowano przegłosowanie dwóch uchwał, ze wskazaniem nowych osób, które otrzymają tytuł "Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew".
"Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew"
Przypomnijmy: wspomniane wyróżnienie przyznawane jest za szczególne osiągnięcia - do tej pory przyznano 51 tytułów "Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew". Listę otwiera był premier RP prof. Hanna Suchocka, ostatnio wspomniany tytuł przyznano Piotrowi Hasińskiemu, pierwszemu burmistrzowi Pleszewa po zmianach ustrojowych.Zgodnie z planami, do wspomnianej listy osób dołączą wkrótce nowe nazwiska. Podczas najbliższej sesji rady - rajcy mają przegłosować uchwały w tej sprawie.
Zgodnie z projektami tytuły mają zostać przyznane dwóm osobom.
Marian Adamek ma otrzymać tytuł "Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew"
Pierwszy z tytułów ma otrzymać wieloletni burmistrz Pleszewa, Marian Adamek, który obecnie jest przewodniczącym rady w powiecie pleszewskim.Marian Adamek ma 71 lat. Urodził się w Jarocinie, ale od początku mieszkał w Pleszewie.
Przed laty - gdy ustępował ze swojego stanowiska po niemal 21 latach urzędowania - wspominał w rozmowie z "Życiem Pleszewa" zarówno swoją pracę, jak i początki zawodowej kariery.
- Mama była z Zawidowic a ojciec z Bielaw w gminie Gołuchów. W Pleszewie była szkoła podstawowa, średnia, potem pierwsza praca – Spomasz. Początek to archiwum, biuro konstrukcyjne, potem mistrz na wydziale obróbki mechanicznej, następnie kierownik wydziału. Później praca w ZSMP i w firmie w Kaliszu. W roku 1992, gdy samorząd był już odrodzony, ogłoszono konkurs na dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Pleszewie. Miałem już dość dojeżdżania do Kalisza – wystartowałem i ówczesny zarząd miasta mnie zaakceptował – opowiadał przed laty swoje początki w rozmowie z „Życiem Pleszewa”.
Jako szef ówczesnego Zakładu – przekształcił go w spółkę – czyli w dzisiejsze Przedsiębiorstwo Komunalne.
Marian Adamek burmistrzem Pleszewa został w roku 1997, miał wtedy 45 lat. Funkcję sprawował do roku 2018. W 2013 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym.
Jak opowiadał w rozmowie z "Życiem Pleszewa" przed kilku lat, za swoje największe inwestycyjne "dziecko" w Pleszewie - na przestrzeni dwóch dekad urzędowania - uważa aquapark.
- W wyniku badania opinii mieliśmy informacje, że chce go ponad 70 proc. mieszkańców. Chodziło o ogromne pieniądze, zadanie zaczęliśmy nie mając jeszcze w 100 proc. zabezpieczenia finansowego, które jednak z czasem się wyklarowało m.in. dzięki dotacji. Ale dziś jestem szczęśliwy bo ponad 90 proc. naszej młodzieży potrafi pływać - mówił w roku 2018 "Życiu Pleszewa" Marian Adamek.
Olgierd Wajsnis ma otrzymać tytuł "Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew"
Kolejny tytuł "Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew" ma otrzymać wieloletni przewodniczący rady w Pleszewie Olgierd Wajsnis.Olgierd Wajsnis urodził się w Pleszewie. Ma 64 lata. Jest długoletnim działaczem izby rolniczej, szefem Rady Powiatowej WIR w Pleszewie.
W pleszewskim samorządzie spędził blisko ćwierć wieku – był radnym, wiceprzewodniczącym, a następnie długoletnim przewodniczącym rady miejskiej w Pleszewie.
- Byłem ok. 24,5 roku w radzie – podsumowywał po ostatnich wyborach samorządowych, w których nie zdobył mandatu, w rozmowie z „Życiem Pleszewa” Olgierd Wajsnis.
Poza zaangażowaniem w samorząd oraz izbę rolniczą, jest także społecznikiem, udzielającym się m.in. w Stowarzyszenie "Zrozumieć i Pomóc".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.