Reklama

Dzień Seniora 2022 w Pleszewie. To była fantastyczna zabawa! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował w Pleszewie Dzień Seniora. Impreza była fantastyczna!

W Pleszewie odbyła się w czwartek uroczystość związana z obchodami Dnia Seniora. Wydarzenie zorganizował Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pleszewie.

Dzień Seniora w Pleszewie 2022

- Dzień Seniora to symbol pamięci, szacunku i miłości dla ludzi starszych. Jest on na trwale wpisany w kalendarz imprez naszej organizacji - mówiła w czwartek Irena Skowrońska, przewodnicząca zarządu rejonowego PZERiI w Pleszewie, witając wszystkich przybyłych - zarówno seniorów jak i zaproszonych gości - władz oraz instytucji na co dzień współpracujących z naszymi seniorami.

Jak zaznaczała przewodnicząca, Dzień Seniora jest ponadto okazją na zwrócenie uwagi na potrzeby - oraz możliwości - ludzi starszych.

Podziękowania i wyróżnienia z okazji Dnia Seniora 2022 w Pleszewie

Była także okazja do podziękowań i wyróżnień, których nie zabrakło podczas całej uroczystości.

Za działalność na rzecz seniorów wyróżnieni zostali - w uznaniu za dotychczasowe zasługi - nasi samorządowcy: wiceburmistrz Pleszewa Izabela Świątek oraz starosta pleszewski Maciej Wasielewski. Wyróżniono też panią Jadwigę, która przez lata była zaangażowana na rzecz związku.

Wiceburmistrz dziękowała z kolei seniorom za ich działalność.

- Dziękuję za to, że jesteście i liczę, że za rok spotkamy się tu w tym samym, a nawet większym gronie - mówiła Izabela Świątek.

Zapraszała jednoczeście seniorów na zbliżający się Pleszewski Panel Senioralny - czy wydarzenie specjalnie dla seniorów, które zorganizowane zostanie 20 października w Pleszewie

Starosta Maciej Wasielewski również dziękował za codzienną aktywność seniorów, dziękował także za przyznane wyróżnienie.

- Dziękuję za to wyróżnienie, jednak my po prostu od tego jesteśmy. A - mówiąc trochę żartem - robimy to wszystko też dla siebie - bo za chwilę również będziemy tu gdzie Wy - żartował Maciej Wasielewski, życząc wszystkim seniorom przede wszystkim dużo zdrowia.

Dzień Seniora 2022 w Pleszewie. Nasz oddział jest jednym z najlepszych w okręgu!

Nie zabrakło także ciepłych słów od przybyłych przedstawicielek Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z oddziału okręgowego w Kaliszu. Panie doceniały działalność pleszewskich seniorów.

- To jeden z najlepszych oddziałów rejonowych w naszym oddziale okręgowym, należącym do Kalisza - zaznaczano.

Po wręczeniu wyróżnień nie zabrakło też podziękowań dla najstarszych członków - seniorów 80+, którzy otrzymali słodkości. 

Warto zaznaczyć, że nasi seniorzy są na co dzień bardzo aktywni - organizują różnego rodzaju wyjazdy, zabawy taneczne, turnusy, zawody czy spotkania - m.in. w gronie 90+.

- To świadczy o aktywności - i za to wszystkim dziękuję. Pamiętajmy: nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu. Jesień życia nie musi być szara, pełna goryczy i smutku. Może być piękna i kolorowa - mówiła Irena Skowrońska.

Po części oficjalnej - odbyła się główna zabawa.

Najpierw podczas uroczystości wystąpił zespół "Maki i Chabry" z Gizałek, a następnie seniorzy mogli bawić się na parkiecie. I - po raz kolejny - pokazali, że bawić potrafią się wspaniale!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy