Reklama

Seniorzy 90+ spotkali się w Pleszewie i opowiedzieli historie swojego życia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Koła nr 6 PZERiI w Pleszewie zorganizował spotkanie dla swoich najstarszych członków. Zobacz zdjęcia z wyjątkowego wydarzenia

Edward Cierniak, Helena Grochocka, Fryderyk Golec, Maria Rogozińska i Hieronim Szwedek – jedni z najstarszych członków koła seniorów numer 6 - z gminy Pleszew – spotkali się przy Targowej – by nacieszyć się swoim towarzystwem i mile spędzić czas. A, że każdy z nich ma już 90-lat – to było co opowiadać i co wspominać. Trzeba przyznać, że panowała niesamowita atmosfera. Najpierw rozkrojono tort i zaśpiewno seniorom sto lat. Potem wręczono im różyczki i upominki. Nie obyło się bez życzeń.

- Z okazji tego szczytnego jubileuszu, w imieniu swoim i całego zarządu oddziału rejonowego naszego związku, składamy wam najlepsze życzenia – zdrowia, radości, jak najdłuższych lat życia, sprawności fizycznej i umysłowej. Obyśmy mogli spotykać się tu częściej, na następnych jubileuszach – powiedziała Irena Skowrońska, przewodnicząca zarządu oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Pleszewie.

"My to wszystko przechodziliśmy"

Na spotkaniu każdy z seniorów podzielił się historią swojego życia. 90-latkowie opowiedzieli o doświadczeniach wojennych i ze łzami w oczach dyskutowali o obecnej sytuacji w Ukrainie. Jak podkreślali, sami doświadczyli bolesnej opresji w swoim kraju podczas II wojny światowej.

- Bardzo przeżywam to, co dzieje się teraz. My to wszystko przechodziliśmy – powiedziała poruszona pani Maria Rogozińska.

Rozmówcy ocenili też jak zmienił się Pleszew na przestrzeni kilkudziesięciu lat oraz jakie zmiany pokoleniowe zaobserwowali w minionych dekadach. Z entuzjazmem opowiedzieli o tym, co sami robią obecnie. I wszyscy zgodzili się, że najważniejsze jest posiadanie zajęcia. Jak przyznali bohaterowie spotkania – czas zajmuje im czytanie książek, rozwiązywanie sudoku, hodowla roślin czy układanie orgiami z papieru. Poza tym ważny jest dla nich czas spędzany z rodziną.

Na spotkaniu obecni byli też przedstawiciele zarządu koła nr 6 działającego przy PZERiI w Pleszewie – przewodnicząca Bogumiła Karczewska, sekretarz Gertruda Nowaczyk oraz członkowie: Czesław Włodarczyk i Józef Koliński.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy