Reklama

Trwa remont mostu. Kiedy zakończą się prace? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miejscowości Grab - w gminie Czermin - trwa remont mostu na drodze wojewódzkiej 443. Inwestycja weszła w kolejny etap. Kiedy się zakończy?

Prace na moście nad rzeką Grabówką ruszyły w maju tego roku. Położono nową nawierzchnię i zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W drugiej połowie sierpnia - po jednej stronie roboty bitumiczne zostały zakończone.

Remont mostu w Grabie na 443 trwa 

Zamontowano także nowe bariery ochronne, a kierowcy wahadłowo mogli przejechać po zmodernizowanym pasie jezdni. Prace przeniosły się na drugą stronę i sprawnie posuwają się do przodu.

- Zakończyliśmy betonowanie płyty oraz wsporników podchodnikowych. Pozostały do wykonania płyty przejściowe wraz z dojazdami oraz roboty bitumiczne - informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Kiedy koniec remont mostu w Grabie?

Prace powinny zakończyć się do listopada. Koszt inwestycji to 1,7 mln zł. Zadanie wykonuje Zakład Specjalistycznych Robót Budowlanych "Ikomont" z Janikowa. 

Przypomnijmy, że w latach 2020-21 wyremontowano dwa odcinki drogi 443 w miejscowości Grab. W ramach pierwszego etapu zmodernizowano 600-metrowy odcinek, od istniejącego chodnika po lewej stronie do wyjścia z łuku. Ta część zadania kosztowała 800 tys. zł. Prace zrealizował Zakład Wielobranżowy „Trans-Bruk” Marek Begier z Nekli.

Kilka miesięcy później dywanik asfaltowy pojawił się na odcinku liczącym 1,2 km. Oprócz nowej nawierzchni, wykonano również: pobocze, oznakowanie poziome i pionowe, a przydrożny rów został dokładnie oczyszczony. Wartość zadania wyniosła ponad 1,7 mln złotych.

Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Budowlano - Handlowe Marzyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy