reklama
reklama

Eco Top Model w pleszewskim liceum [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To było wielkie święto ekologii i kreatywności. Uczniowie pleszewskiego „Staszka” - w ramach projektu „Eco Top Model” - stworzyli niezwykłe kreacje z materiałów pochodzących z recyklingu.
reklama

Wyjątkowy pokaz mody zorganizowano  w  pleszewskim „Staszku”. Kreacje zaprezentowane przez modeli i modelki zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Autorką pomysłu są uczennice liceum.

-  Fundacja „Animacja”, wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy, zorganizowali konkurs na stworzenie ekologicznego projektu do szkoły. Wzięłyśmy w nim udział i nasz pomysł wygrał. Dostałyśmy mikrodotację w wysokości 300 zł - opowiada Andżelika Knappe, która wspólnie z koleżankami - Natalią Mikołajewską, Natalią Kaźmierską i Zuzanną Wasielewską - zorganizowały całe wydarzenie. 

Eco Top Model i "Wieszak z drugiej ręki" w pleszewskim liceum 

 Konkurs „Eco - Top Model” został skierowany do uczniów pleszewskiego liceum.

- Wzięły w nim udział wszystkie klasy pierwsze i dwie klasy drugie. Zadanie polegało na wykonaniu ekologicznego stroju w danej tematyce, którą każda klasa losowała. W drugiej konkurencji zadanie polegało na wykonaniu projektu dla wychowawcy - opowiada Andżelika.

Ale to nie wszystko. W ramach projektu dziewczęta uruchomiły na terenie szkoły akcję pod nazwą „Wieszak z drugiej ręki”.

- Chodzi o to, aby nasi uczniowie mogli w tym miejscu odwieszać, zostawiać ciuchy w których już nie chodzą. Inni mogą je zabierać. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie będzie cieszyć się zainteresowaniem - mówi Andżelika. 

Trzeba przyznać, że klasy które wzięły udział w projekcie, wykazały się niezwykłą kreatywnością. Do stworzenia strojów uczniowie wykorzystali folie, sznurki, stare ubrania, worki i gazetę - a konkretnie „Życie Pleszewa”. Powstały prawdziwe arcydzieła.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Łapacz, drugie Julia Juszczak, trzecie przypadło Wiktorii Sztukowskiej.

- Najcenniejsze w tym projekcie jest to, że była to inicjatywa oddolna uczniów. Jestem pod wrażeniem organizacji wydarzenia. Myślę że będziemy je kontynuować - podkreśliła dyrektor szkoły - Lilla Deleszkiewicz, dziękując uczennicom i opiekunce samorządu uczniowskiego Magdalenie Kaczmarek.  

Eko - nauczyciele zebrali rzęsiste oklaski

Burzę oklasków zebrało dwóch wychowawców, którzy odważyli się osobiście zaprezentować ekologiczne kreacje.

- Ekologiczny nauczyciel powinien wspierać inicjatywy, które przyczyniają się do ochrony środowiska. Symbolizuje to moja bluza wykonana przez firmę - fundację, która wspiera sadzenie drzew (…). Mam ze sobą torbę wielokrotnego użytku (…) jeansy, które mają 12 lat (…) i buty wykonanego przez polskiego rzemieślnika z materiałów pochodzących z recyklingu - mówił nauczyciel języka angielskiego - Henryk Szczudlik.

Furorę zrobiła też kreacja w całości wykonana z gazet, w której zaprezentowała się Izabela Guz-Czajka.

- Eko - kobieta wie, jak żyć ekologicznie. Najpierw czyta, potem się ubiera - mówiła polonistka.

Suknię dla swojej wychowawczyni stworzyły uczennice klasy I ej.

- Pracowałyśmy trzy dni. Wykonanie tego projektu wymagało sporo pracy. Sukienka jest zrobiona na hula-hop. Przymocowana na wstążkach, pod spodem wypełniona szarym papierem. Chodziło o to, żeby wszystko się dobrze trzymało i wygodnie w tym chodziło - opowiadały nam Amelia, Weronika i Martyna. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama