Reklama

Ekologicznie i na ludowo - z szacunkiem do przeszłości i przyszłości. W Choczu rozpoczęto wyjątkowy projekt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koło Gospodyń Wiejskich w Choczu rozpoczęło realizację wyjątkowego przedsięwzięcia. Projekt „KGW - ekologicznie, zdrowo i na ludowo!” ma integrować wokół tradycji i zachęcać do dbania o planetę.

Projekt w Choczu z pożytkiem dla planety

5 lipca w Sali GOK w Choczu miały miejsce bezpłatne warsztaty ekologiczne dla członkiń miejscowego KGW. Spotkanie rozpoczęło cały cykl wydarzeń, które będą odbywały się latem i we wrześniu, z udziałem pań z KGW, pod hasłem „Ekologicznie, zdrowo i na ludowo”.

Projekt dofinansowywany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego NOWE FIO na lata 2021- 2030, którego operatorem jest Wielkopolska Wiara.

Dla przyszłych pokoleń

W miniony wtorek panie w Choczu spędziły wspólnie czas edukując się i próbując zupełnie nowych rzeczy. W pierwszej części spotkania wysłuchały wykładu na temat tego, dlaczego warto sięgać po ekologiczne środki czystości oraz stosować naturalne kosmetyki.

Nie obyło się bez praktyki. Uczestniczki przygotowały dla siebie własny kosmetyk oraz środek czyszczący. Drugą część wydarzenia stanowiła ogólna prezentacja na temat tego, co każdy z nas może zrobić dla ekologii.

- W naszym otoczeniu, dla zdrowia, dobrego samopoczucia, a co najważniejsze - dla przetrwania przyszłych pokoleń – czytamy w relacji KGW.

Warsztaty poprowadziła Lucyna Roszak z Fundacji Animacja z Pleszewa. W aktywnościach brała udział też Szkolna Grupa Wolontariacka "Ciepłe Serca" z Chocza.

Nigdy nie jest za późno na edukację

- Takie działania są na czasie i są bardzo potrzebne naszemu środowisku. Wśród starszych osób panują niekiedy jeszcze stereotypy dotyczące ekologii, nie ma zrozumienia dla pewnych zachowań. Ale nasze kobitki są już wyedukowane – mówi Małgorzata Wróblewska, przewodnicząca KGW w Choczu.

Kolejne z zaplanowanych przedsięwzięć to wycieczka rowerowa po okolicy Chocza szlakiem zabytków – m.in. przydrożnych kapliczek. Ta zakończy się ogniskiem nad Prosną. Z kolei na wrzesień KGW przygotowuje warsztaty rękodzielnicze.

- Chcemy przywrócić dawne tradycje, obyczaje, które panowały na wsi, np. te związane z pleceniem wieńców dożynkowych czy palm wielkanocnych – mówi przewodnicząca.

Przypomnijmy, że temat aktywizacji mieszkańców Chocza był podejmowany podczas ostatniej gminnej sesji absolutoryjnej. Zobacz: Gorąca dyskusja podczas sesji absolutoryjnej w Choczu.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z WARSZTATU AUTORSTWA AGNIESZKI PIETRZYKOWSKIEJ

Co sądzicie o takich działaniach? Sami braliście kiedyś udział w podobnych warsztatach?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy