Reklama

Reklama

Gizałki. Wierzchy – Leszczyca Wóz strażacki czy remonty dróg? Radni już wybrali

Opublikowano: pon, 22 mar 2021 09:12
Autor: | Zdjęcie: OSP Wierzchy-Leszczyca

Gizałki. Wierzchy – Leszczyca  Wóz strażacki czy remonty dróg? Radni już wybrali - Zdjęcie główne

Gizałki. Wierzchy – Leszczyca Wóz strażacki czy remonty dróg? Radni już wybrali | foto OSP Wierzchy-Leszczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezpieczeństwo, rzecz ważna. Pamiętają o tym w Gizałkach. Wiadomo – pierwsi na miejscu wypadków są miejscowi strażacy. Dlatego też w projekcie budżetu na ten rok rajcy zabezpieczyli 300.000 zł na zakup nowego wozu strażackiego.

Reklama

Do której jednostki miałoby trafić auto – wcześniej nie ustalono. Ale wójt otrzymał informację z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, że do Poznania należy przygotować wykaz jednostek wytypowanych do dofinansowania zakupu wozu strażackiego.

– Wcześniej nie wiedzieliśmy, która jednostka mogłaby skorzystać z dofinansowania – przyznaje wójt Gizałek, Robert Łoza. Teraz sprawa się wyjaśniła. – Środki takie będą tylko dla jednostek będących w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym – przyznaje wójt.

A takie w gminie są dwie: Gizałki i Wierzchy-Leszczyca. 

Gizałki. Potrzeba więcej…

W budżecie zaplanowano na zakup auta 300.000 zł. To jednak za mało.

– Minimalna kwota wkładu własnego - to 400.000 zł w przypadku zakupu pojazdu średniego i 500.000 zł - w przypadku zakupu pojazdu ciężkiego – tłumaczy Łoza. Trzeba było poszukać brakujących środków. – Było ciężko – przyznaje wójt.

Ale udało się. Znaleziono 100.000 zł, czyli brakującą sumę do zakupy pojazdu średniego, który miałby trafić do jednostki w Wierzchach.

– Jedyna możliwość to umniejszenie środków z puli przeznaczonej na bieżące remonty dróg. Na wiosenne remonty mamy środki zapewnione, ale w tej chwili na te jesienne już nie będzie pieniędzy. Czekamy na rozstrzygniecie innych konkursów dotacyjnych, jeżeli się uda – to będzie można deficyt budżetowy uzupełnić – opisuje Robert Łoza. 

Gizałki – Szymanowice - Tomice. Będzie droga za 2 miliony!

Gizałki. Druhowie czekają

Zadowoleni są druhowie z OSP Wierzchy-Leszczyca.

– Jest nadzieja na nowe auto – mówi prezes jednostki - Robert Drobniewski. I tłumaczy: Teraz mamy Stara 266, ma już 34 lata, czas najwyższy na nowe auto. Ale jak sam dobrze wie, to dopiero początek drogi. - Radni zgodzili się na 400.000 zł wkładu gminy, co bardzo cieszy. Pierwszy krok już zrobiony. Czekamy na informację, kiedy złożyć odpowiedni wniosek. No i później na decyzję z Poznania o przyznaniu dofinansowania na zakup auta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.