Reklama

Gizałki. Wronów. Co z tym masztem? Gmina znalazła się w gronie zwycięzców konkursu „Pod biało-czerwoną”

Opublikowano: 27 lutego 2021 05:00
Autor:

Gizałki. Wronów. Co z tym masztem? Gmina znalazła się w gronie zwycięzców konkursu „Pod biało-czerwoną” - Zdjęcie główne

Gizałki. Gdzie stanie maszt od premiera?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gizałki znalazły się w gronie zwycięzców konkursu „Pod biało-czerwoną”. W efekcie otrzymają maszt i flagę od premiera. Gdzie stanie maszt?

Reklama

Gizałki. Maszt od premiera

Odpowiedzi na to pytanie oczekują mieszkańcy Wronowa, Toporowa i Kolonii Obory. To właśnie oni promowali w gminie wspomnianą akcję - namawiając ludzi do głosowania m.in. na portalach społecznościowych. Pisaliśmy już o propozycji radnego Jacka Dąbrowskiego, który apelował do wójta, żeby maszt z flagą został umieszczony na placu przy sali OSP we Wronowie.

- Jest to zasadne również ze względu na zbliżające się, jubileuszowe obchody działalności OSP we Wronowie – argumentował radny Dąbrowski. I tłumaczył: Szczególnie w akcję zaangażowani byli mieszkańcy Wronowa, Toporowa, a także Kolonii Obory. Istotny jest również fakt, że obecny maszt pozostawia wiele do życzenia pod względem bezpieczeństwa użytkowania, jak i estetyki. 

Gizałki. Maszt od premiera. Wójt nie wiedział 

Czy nowy maszt stanie przy sali OSP we Wronowie? Co na taką  propozycję ma do powiedzenia wójt Gizałek - Robert Łoza? Najpierw wyjaśnił:

Na razie nie posiadamy informacji o ostatecznych wynikach oraz o przyznaniu środków finansowych potrzebnych do jego realizacji. Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu gminy Gizałki do udziału w projekcie i przyznaniu środków finansowych radny zostanie poinformowany.

Czytaj także: Co przewodniczący robił w łazience radnego, czyli kolejna "burza" w gminie Gizałki

Ostatecznie na skrzynkę pocztową gminy przyszedł mail z kancelarii Prezesa Rady Ministrów z informacją, że Gizałki znalazły się na liście samorządów, które spełniły warunki określone w ramach regulaminu projektu i zakwalifikowały się do finałowego etapu. Jednocześnie podkreślano, że w związku z sytuację epidemiczną, obecnie priorytetem dla rządu jest walka z koronawirusem. Dlatego termin realizacji zakupu i montażu masztów z flagami w poszczególnych gminach został przesunięty na okres późniejszy w 2021 roku. Bezpośrednio za realizację przedsięwzięcia będą odpowiadały urzędy wojewódzkie. 

Gizałki. Nie ma przeszkód. Maszt od premiera jednak we Wronowie? 

Co na to wójt?

– Po konkretnych informacjach, w jaki sposób ma to być zrealizowane, czy będą jakieś uwarunkowania, co do lokalizacji masztów czy będzie pełna dowolność, jakie środki będą do dyspozycji, dopiero wtedy podejmiemy decyzję - przyznał tym razem wójt, Robert Łoza. I zaraz dodał. - Nie widzę przeszkód, żeby maszt stanął we Wronowie.

Wronów – gmina Gizałki. Chlewnia. Jest decyzja wójta

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.