Reklama

Gmina Chocz. Budują nową drogę w Starym Oleścu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gmina Chocz. Budują nową drogę w Starym Oleścu - Zdjęcie główne

Gmina Chocz. Budują nową drogę w Starym Oleścu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa droga asfaltowa na odcinku ponad 100 metrów powstaje właśnie w miejscowości Stary Olesiec. Cała inwestycja kosztować będzie ok. 240 tys. zł.

O tej inwestycji pisaliśmy po raz pierwszy na naszych łamach przy okazji wizyty wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, który przywiózł jakiś czas temu do naszego powiatu czeki – na realizację budowy dróg do pól w poszczególnych miejscowościach. Jedną z tras, która otrzymała wówczas dofinansowanie – była właśnie droga w Starym Oleścu w gminie Chocz. 

Droga w Starym Oleścu. Pierwszy etap prac

Jak informują władze gminy, prace na miejscu idą pełna parą.

- W ramach zadania powstanie droga asfaltowa o długości 107 m i szerokości 4,5 metra. Jest to I etap budowy drogi. Wartym podkreślenia jest fakt, iż nowa droga powstaje dzięki programowi nakierowanemu na polepszenie warunków na drogach dojazdowych do pól. Są to dodatkowe środki pozyskane w tym roku na powstanie tego typu przedsięwzięć. Tej dotacji nie można wykorzystać na budowę chodników i dróg osiedlowych, dróg w mieście, dojazdowych do nieruchomości. W tym roku rozpoczęły się prace nad projektem budowlanym na działce 484/1, która stanowi łącznik dla dwóch dróg gminnych, m.in. dla drogi dz. nr 685 – informuje burmistrz Marian Wielgosik.

Droga w Starym Oleścu. Była sesja nadzwyczajna

Zgodnie z założeniami dofinansowanie wynosi 171.913,68 zł., a całkowity koszt zadania – po przetargu – wyniósł ostatecznie 240.529,18 zł. Przypomnijmy: wcześniej w budżecie gminy zapisano na to zadanie ok. 210 tys. zł – w międzyczasie konieczne było więc zwiększenie wspomnianych zabezpieczonych środków – zrobiono to podczas jednej z niedawnych sesji nadzwyczajnych w gminie, podczas której większość radnych zgodziła się na zwiększenie pieniędzy w budżecie.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Lewandowski Tomasz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy