Reklama

Gmina Dobrzyca. W Karminie zbudują nowe chodniki

Opublikowano: pt, 8 paź 2021 15:00
Autor:

Gmina Dobrzyca. W Karminie zbudują nowe chodniki - Zdjęcie główne

Jeszcze w tym roku w Karminie powstanie nowy chodnik przy drodze powiatowej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania w stronę Czarnuszki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w tym roku w Karminie powstanie nowy chodnik przy drodze powiatowej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania w stronę Czarnuszki. W planach jest także realizacja dalszej części chodnika przy drodze gminnej.

Ok. 100 tys. zł kosztować będzie budowa nowego chodnika w Karminie - przy drodze powiatowej. Inwestycja, jak przyznaje sam burmistrz, planowana była de facto już lata temu. Teraz pojawiła się w końcu szansa na realizację wspomnianych prac. Wszystko przez ostatnie przesunięcia w budżetach – zarówno gminy jak i powiatu pleszewskiego.

Chodnik w Karminie. Trzeba było zmienić budżet

Przypomnijmy: inwestycja w Karminie nie była wcześniej planowana w budżetach gminy Dobrzyca i starostwa na rok 2021.

- Wcześniej mieliśmy zaplanowaną wspólną budowę chodnika przy ul. Koźmińskiej w Dobrzycy. W międzyczasie pojawiła się jednak możliwość pozyskania pieniędzy zewnętrznych na przebudowę Koźmińskiej – powiat mógł złożyć wniosek, który uwzględnia tam również wspomniany chodnik. Dlatego – by nie „dublować” tych dwóch rzeczy, wycofujemy się obecnie z ul. Koźmińskiej i przekazujemy te pieniądze właśnie na budowę chodnika w Karminie – wyjaśnia zmiany burmistrz Dobrzycy Jarosław Pietrzak.

Jak precyzuje, chodzi o odcinek wzdłuż bloków w Karminie.

– Od krzyżówki w stronę Czarnuszki – do „ośmioraków”. Chodzi o to, by mieszkańcy mogli bezpiecznie przejść w stronę szkoły czy kościoła – tłumaczy Jarosław Pietrzak.

Inwestycja szacowana jest na ok. 100 tys. zł – gmina i starostwa wyłożą po połowie tej kwoty.

Drugi chodnik z funduszu sołeckiego w Karminie

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w planach jest również kontynuacja budowy już istniejącego chodnika - przy drodze gminnej.

– W tym roku z funduszu sołeckiego planujemy dalszą budowę – przyznaje sołtys wsi i jednocześnie dobrzycki radny Kazimierz Goliński.

Tutaj zgodnie z zapisami funduszu sołeckiego inwestycja może pochłonąć ok. 30 tys. zł.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że w przypadku wspomnianej gminnej drogi pojawiają się czasem głosy na wsi – by „wydłużyć” istniejącą w okolicy sklepu muldę na drodze – by sięgała również na teren chodnika.

– Kierowcy często omijają ją bowiem, wjeżdżając właśnie na chodnik. Tutaj jednak tłumaczę mieszkańcom, że nie pozwalają na to przepisy – zaznacza na koniec Kazimierz Goliński.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy