Reklama

Gmina Pleszew. Miasto przejęło grunty w Kowalewie. Kiedy powstanie parking przy dworcu?

Opublikowano: pon, 13 wrz 2021 08:00
Autor:

Gmina Pleszew. Miasto przejęło grunty w Kowalewie. Kiedy powstanie parking przy dworcu? - Zdjęcie główne

Miasto przejęło grunty w Kowalewie. Kiedy powstanie parking przy dworcu?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wcześniejszym przejęciu przez starostwo od PKP dwóch działek w Kowalewie, również władze miasta – przejęły w końcu grunty przy dworcu w tej miejscowości. A to oznacza otwartą drogę do budowy nowego parkingu w tym miejscu.

Kowalew. Czy będzie nowy parking przy PKP?

Przypomnijmy: parking przy dworcu PKP w Kowalewie - to od lat jedna z największych bolączek mieszkańców wsi oraz osób, które dojeżdżają stąd na co dzień do pracy. Piszemy o tym od lat na naszych łamach. Bo pozostawienie samochodu przy dworcu PKP w Kowalewie - jak zaznaczają od dawna nasi czytelnicy - to nie lada kłopot. Brak miejsca powoduje często taki ścisk, że samochody w tym rejonie nie mogą się normalnie poruszać.

- Tu czasami nie ma po prostu jak przejechać. Auto przy aucie, czasami zostawione bez ładu i składu. Wszystko przez brak normalnego parkingu – komentowali już wiele razy mieszkańcy.

Przez ostatnie lata nie raz i nie dwa otrzymywaliśmy od czytelników zdjęcia obrazujące fatalną sytuację w tym miejscu.

Kowalew. Czy będzie nowy parking przy PKP?

Przypomnijmy: jakiś czas temu starostwo przejęło oficjalnie prawo wieczystego użytkowania dwóch działek w sąsiedztwie dworca PKP w Kowalewie. Jednej o pow. 218 m², położonej przed budynkiem dworcowym po jego prawej stronie - fragment placu, miejsce dawnego kiosku „Ruchu” oraz drugiej o pow. 331 m² znajdującej się po lewej stronie dworca między ulicą Dworcową a peronem 1 - obecnie nieformalny parking, miejsce po dawnym szalecie dworcowym. Podobną ścieżkę przejmowania gruntów przez ostatnie lata czyniło także miasto – wszystko oczywiście po to, by zmodernizować ulicę Dworcową – i stworzyć „normalny” parking przy stacji.

Kowalew. Czy będzie nowy parking przy PKP?

I… Jak się okazuje, po latach – w końcu się udało!

- Akt notarialny został podpisany – przyznaje Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego urzędu.

A jak przypomina sam burmistrz, w planie jest stworzeniu tutaj w przyszłości bezpłatnego parkingu.

– Będzie on na około 80 miejsc postojowych. Parking ma ułatwić podróżowanie tym osobom z powiatu pleszewskiego, które koleją jeżdżą do pracy m.in. do Poznania i parkują samochody w Kowalewie - podkreśla burmistrz Arkadiusz Ptak.

Kiedy inwestycja może się rozpocząć? Najpierw konieczne będzie sporządzenie dokumentacji. Sama prace budowlane - jak informują urzędnicy – mogą ruszyć z kolei w przyszłym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy