Reklama

Gmina Pleszew. Przetarg rozstrzygnięty. Wkrótce ruszą prace remontowe na ul. Sienkiewicza w Kowalewie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gmina Pleszew. Przetarg rozstrzygnięty. Wkrótce ruszą prace remontowe na ul. Sienkiewicza w Kowalewie - Zdjęcie główne

Przetarg na remont ul. Sienkiewicza w Kowalewie został rozstrzygnięty

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przetarg na remont ul. Sienkiewicza w Kowalewie został rozstrzygnięty. To inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców od lat.

Już wkrótce wystartuje przebudowa ul. Sienkiewicza w Kowalewie. Przetarg na wspomniany remont został rozstrzygnięty na początku lutego. Przypomnijmy: o remont tej gminnej drogi mieszkańcy Kowalewa prosili od lat. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na naszych łamach.

Wspomniane tereny należały wcześniej przez lata do PKP. Władze Pleszewa przejęły trasę w roku 2017. Jak zaznaczali urzędnicy - przez lata trwało bowiem porządkowanie własności działek, które składają się właśnie na ul. Sienkiewicza w Kowalewie. 

Kowalew. Będzie remont ul. Sienkiewicza

Teraz jest już pewne: ul. Sienkiewicza w Kowalewie doczeka się przebudowy. Zgodnie z założeniami w planie jest remont trasy na długości ok. 782 metrów – począwszy od skrzyżowania z drogą powiatową. Na początkowym odcinku – o długości 365 merów - w sąsiedztwie zabudowań – planowane jest położenie nawierzchni z kostki betonowej. Dalej – na odcinku o długości 416 metrów, które graniczą z polami – nawierzchnia ma być z kruszywa. 

Kowalew. Kto wygrał przetarg na remont Sienkiewicza?

Warto przypomnieć, że początkowo na remont ul. Sienkiewicza w Kowalewie władze Pleszewa zaplanowały 650 tys. zł. Teraz - po przetargu - wiadomo, że uda się znacznie zaoszczędzić na tej inwestycji.

Oferty na remont ul. Sienkiewicza w Kowalewie złożyło w sumie 6 firm. Ostatecznie najlepszą okazała sie oferta firmy GREGBUD z gminy Chocz - cena brutto jaką zaoferowała to ok. 386,5 tys. zł. Zgodnie z założeniami, termin wykonania inwestycji to 24 tygodnie - od momentu przekazania placu budowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy