Ochotnicy z terenu gminy Gołuchów spotkali się, aby wspólnie świętować Dzień Strażaka. W tym roku gospodarzem obchodów była miejscowość Jedlec.
Uroczystośc rozpoczęła się od przemarszu ulicami Jedlca jednostek OSP w towarzystwie orkiestry dętej z Kościelnej Wsi.
Następnie strażacy wzięli udział w mszy św. odpustowej ku czci św. Floriana w miejscowym kościele.
Druhowie nie zapomnieli też o kolegach, którzy odeszli na wieczną służbę. Po nabożeństwie na miejscowym cmentarzu złożyli wiązankę kwiatów i oddali hołd zmarłym druhom.
Dzień Strażaka zakończył się poczęstunkiem w świetlicy wiejskiej w Jedlcu.
Komentarze (0)