Reklama

Reklama

Gołuchów. Gmina otrzyma 2 miliony!

Opublikowano: pt, 19 lut 2021 08:00
Autor:

Gołuchów. Gmina otrzyma 2 miliony!  - Zdjęcie główne

Gołuchów. 2 miliony na kanalizację

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze gminy Gołuchów nie kryją zadowolenia! Powód jest konkretny. Samorząd otrzyma 2 mln zł. To środki na budowę kanalizacji w miejscowościach Jedlec i Tursko. W Czechlu zaś powstanie stacja uzdatniania wody.

Reklama

Już wiadomo, że gmina Gołuchów dostanie wsparcie do budowy kanalizacji. I to spore. Władze województwa wielkopolskiego zaktualizowały właśnie listę informując o przyznaniu pomocy dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

- Dzięki dodatkowym środkom finansowym znaleźliśmy się wśród gmin, które otrzymają dofinansowanie na działania dotyczące gospodarki wodno – ściekowej – informuje z zadowoleniem wójt Gołuchowa, Marek Zdunek. 

Gmina Gołuchów. Skorzystają trzy wsie

Złożony przez gminę Gołuchów wniosek dotyczył budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jedlec i Tursko – etap II oraz modernizacji stacji uzdatniania wody wraz z budową zbiornika retencyjnego w miejscowości Czechel. Wnioskowana kwota to aż 2.000.000 zł. Przyznane wsparcie będzie pochodziło ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Gmina Gołuchów. Co zrobią?

Do powstałej sieci kanalizacyjnej - o długości ok. 6.5 km -  podłączonych zostanie 26 gospodarstw domowych w Jedlcu oraz 55 w Tursku, a także tamtejsze wielorodzinne budynki nr 77, 78, 80, 81 i 82.

- Szacowany koszt sieci wraz z sześcioma przepompowniami to 3.6 mln złotych. Natomiast 400 tysięcy zł mają kosztować dwa nowe żelbetowe zbiorniki wyrównawcze przy hydroforni w Czechlu. Będą mieć pojemność 150 metrów sześciennych każdy czyli 2 razy więcej niż dotychczas – informuje wójt Marek Zdunek. I tłumaczy konieczność budowy nowych zbiorników. - Wynika ona ze znacznego ryzyka awarii liczących ponad 30 lat zbiorników metalowych. Według kosztorysu szacowany koszt całej inwestycji to 4 mln złotych, z czego połowa pochodzi z dotacji. Reszta to udział własny gminy. - W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie zadania – precyzuje Zdunek.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.