Reklama

Historyczna wizyta marszałka w Choczu. Przywiózł czek na rewitalizację Placu 1 Maja [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak, odwiedził dziś Chocz. Przywiózł do miasta pieniądze - dofinansowanie unijne w wysokości ok. 2,3 mln zł na Rewitalizację Placu 1 Maja.

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego przyjechał dziś do Chocza. Powód był szczególny - oficjalne wręczenie pieniędzy na realizowaną tu od lat wielką inwestycję - rewitalizację Placu 1 Maja w Choczu.

Warto zaznaczyć, że wizyta była historyczna - marszałek województwa po raz pierwszy odwiedził Chocz osobiście.

Marszałek województwa Marek Woźniak w Choczu

Przypomnijmy: rewitalizacja Placu 1 Maja w Choczu realizowana jest etapami od kilku lat. Wszystko rozpoczęło się w roku 2018.

- Wówczas przystąpiliśmy do pierwszego zakresu zadaniowego - czyli odnowienia figury św. Wawrzyńca - wspominał dziś początki tej dużej inwestycji burmistrz Marian Wielgosik.

Jak dodawał, to szczególne miejsce w krajobrazie całej gminy Chocz.

- Inicjatorami posadowienia figury św. Warzyńca byli mieszkańcy, ale przede wszystkim Ochotnicza Straż Pożarna w Choczu, która pielęgnuje to miejsce, oddaje mu hołd przy wsparciu w tym zakresie innych strażaków - opowiadał burmistrz Marian Wielgosik.

Rewitalizacja placu 1 Maja w Choczu - to było duże wyzwanie

Jak dodawał, cała inwestycja była dużym wyzwaniem dla gminy.

- To miejsce nazywane jest różnie - Piaski, plac św. Wawrzyńca czy właśnie Plac 1 Maja - o czym zdecydowali niegdyś w referendum sami mieszkańcy - przypominał Marian Wielgosik.

Jak wspominał, dalsze etapy inwestycji, w kolejnych latach, udawało się realizować m.in. dzięki wsparciu starostwa powiatowego.

- To były trudne obszary zalewowe, udało się w dalszych etapach zrealizować m.in. kwestię przyłączy wodociągowych, oświetlenia, oczywiście nieodłącznym elementem na każdym etapie jest zieleń - opowiadał burmistrz Chocza.

W ostatnim czasie - w ramach rewitalizacji Placu 1 Maja - udało się stworzyć także rondo w tym rejonie, które prowadzi do wielu ważnych obiektów dla mieszkańców: m.in. szkoły czy ośrodka zdrowia.

- Pozostaje nam kwestia rejonu przy drodze wojewódzkiej, chodnika. Zarząd Dróg Wojewódzkich jest właścicielem ok. 7-metrowego pasa - opowiadał Marian Wielgosik.

Włodarz Chocza dziękował dziś szeroko - za wsparcie marszałka.

- Dzisiejsza wizyta pana marszałka daje poniekąd gwarancję mojej społeczności, że będzie to piękne miejsce - i mam nadzieję równie bezpieczne. To będzie swoiste zwieńczenie dzieła, ponieważ kosztowało nas to nie tylko pieniądze, ale i sporo zaangażowania. 

Rewitalizacja placu 1 Maja w Choczu - unijne dofinansowanie

Sam marszałek województwa gratulował z kolei przeprowadzonych prac.

- Cieszę się, że mogę osobiście podpisać umowę, tu w Choczu. Już dłuższy czas myślałem, aby tu przyjechać. Bez nadzwyczajnego motywu było trudno, dziś jest konkretny powód. Cieszę się bardzo, że duży front rewitalizacyjny w województwie postępuje. Tych projektów jest dużo, dużo więcej niż naszych możliwości finansowych, ale przyjęliśmy zasadę, że każde oszczędności będziemy przeznaczać m.in. na ten cel - opowiadał dziś marszałek województwa Marek Woźniak.

Jak podkreślał, rewitalizacje zawsze odnoszą się do poprawy jakości życia samych mieszkańców.

- Staram się zawsze osobiście podpisywać te umowy, bo uważam, że rewitalizacja jest takim elementem wizytówki danego miasta, poprawy jakości życia mieszkańców - gdy jest dobrze zrobiona. Daje to odczucie, że mieszkają w naprawdę ładnym miejscu. Gratuluję całemu zespołowi pana burmistrza, że podjęli ten wysiłek i konsekwentnie go realizowali - mówił dziś w Choczu Marek Woźniak, wręczając włodarzowi symboliczny czek - na ponad 2,3 mln zł.

Symboliczny podarunek otrzymał od władz Chocza także sam marszałek, który znalazł również czas, by - po części oficjalnej - porozmawiać również z władzami przy poczęstunku. 

Nie zabrakło oczywiście także bezpośredniej wizyty na samym Placu 1 Maja.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy