Reklama

Marszałek województwa przywiózł do Pleszewa miliony złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego podpisał dziś oficjalnie umowy z władzami miasta i starostwa – dotyczące dwóch dużych projektów, które powstaną u nas dzięki pieniądzom unijnym. Pierwszy – realizowany przez miasto – to budowa nowych ścieżek rowerowych. Drugi – realizowany przez starostwo – to kompleksowa modernizacja Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie.

Dziś – 26 lipca – w pleszewskiej bibliotece oficjalnie podpisano umowy na realizację dwóch dużych inwestycji, które powstaną w mieście dzięki pieniądzom unijnym. Pisaliśmy już o nich na naszych łamach.

Marszałek Marek Woźniak w Pleszewie

Pierwszą realizować będzie miasto – chodzi o budowę nowych ścieżek rowerowych – m.in. na ul. Lipowej czy Wierzbowej. Drugą realizować będzie starostwo – chodzi o kompleksową przebudowę Zespołu Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie.

Pieniądze przyznano nam już wcześniej, a dziś – na oficjalne podpisanie umów w tych kwestiach - osobiście przyjechał do miasta marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

- Miejsce, w którym podpisujemy umowę nie jest przypadkowe – zaznaczał burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak, przypominając, że tereny pokolejowe, gdzie znajduje się budynek, zostały wcześniej zrewitalizowane właśnie dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. 

Sam marszałek podkreślał z kolei, że zarówno projekty miasta jak i starostwa wpisują się w priorytety przyjęte przez zarząd województwa.

– W przypadku ścieżek rowerowych obserwujemy konsekwentne dążenie samorządów lokalnych, by takie ścieżki budować, co z punktu widzenia transportu bezemisyjnego jest bardzo ważne. To dobra tendencja. Z kolei szkolnictwo zawodowe po latach traktowania go nieco „po macoszemu” przeżywa dziś renesans, co mnie również bardzo cieszy – zaznaczał marszałek Marek Woźniak. 

Marszałek Marek Woźniak w Pleszewie

Przed podpisaniem umów zarówno burmistrz jak i starosta przedstawili krótko założenia projektów. Przypomnijmy: Pleszew pozyskał unijne dofinansowane na budowę ścieżek rowerowych w mieście w pierwszym kwartale tego roku. Kwota, jaką otrzymaliśmy w ramach WRPO Wielkopolska to niemal 2,6 mln zł.

– Obejmuje ścieżki już zbudowane: ul. Zamkowa, Ogrodowa, Słowackiego, ścieżki zaplanowane na ten rok: łącznik ul. Targowa z ul. Lipową oraz kolejny etap: wzdłuż ul. Lipowej, Wierzbowej i Szpitalnej – wyliczał już nam włodarz Pleszewa.

W sumie – jak dodawał – chodzi o inwestycje rzędu 3,5 mln zł.

Z kolei w przypadku modernizacji w ZST i CKZ chodzi o inwestycję rzędu 4,7 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 3,9 mln zł. Jak zaznaczał starosta Maciej Wasielewski, modernizacja będzie kompleksowa. Obejmie remont wnętrz, korytarzy, klatek schodowych i klas, a także przebudowę części administracyjnej. Ponadto zakup nowych urządzeń – m.in. tokarki CNC.

Marszałek Marek Woźniak w Pleszewie

Podczas spotkania nie zabrakło też drobnych uprzejmości i prezentów dla marszałka od naszych władz. Burmistrz Pleszewa wręczył fotoksiążkę obrazującą zmiany na terenach pokolejowych (drugi egzemplarz Arkadiusz Ptak wręczył także byłemu burmistrzowi Marianowi Adamkowi, który – jak podkreślano – zapoczątkował wspomniane zmiany przed laty).

Starosta pleszewski, Maciej Wasielewski, wręczył z kolei marszałkowi pióro wieczne.

– Żeby się lepiej podpisywało takie umowy – żartował starosta.

Po oficjalnym podpisaniu umowy przyszedł z kolei czas na zwiedzanie. 

– Cieszę się, że tu jestem, już dawno miałem w planie zobaczyć pleszewską bibliotekę i te obszary zrewitalizowane. To takie wzorcowe, modelowe realizacje, które warto promować i zauważyć – zaznaczał marszałek Woźniak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy