Reklama

Pleszew. Technikum przy Zielonej czeka prawdziwa rewolucja!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Słynna szkoła przy Zielonej w Pleszewie zmieni się nie do poznania. Powiat pozyskał kasę na modernizację placówki. Koszt inwestycji to kilka milionów złotych.

Budynek przy ulicy Zielonej czasy świetności dawno ma za sobą. Oddany do użytku w 1963 roku, niewiele się zmienił. Dlatego to ostatni dzwonek na kompleksową modernizację budynku!

O remoncie szkoły mówiło się od dawna.  Władze powiatu deklarowały też, że będą szukali dodatkowych środków, aby sfinansować to zadanie. Samorząd pozyskał pieniądze na realizację projektu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Całkowity koszt projektu pn. „Poprawa infrastruktury edukacji zawodowej powiatu pleszewskiego - modernizacja i doposażenie Zespołu Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie” to 4.703.439 zł, z czego dotacja to  3.947.654 zł . 

- Wkład własny powiatu  to 755.785 zł. Dotacja z WRPO stanowi aż 85% kosztów kwalifikowalnych. Dzięki temu do końca 2021 roku słynna „Szkoła na Zielonej” zmieni się nie do poznania – podkreśla Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

Szkoła przy Zielonej. Remont 

Modernizacja placówki jest kompleksowa i obejmie remont wnętrz, korytarzy, klatek schodowych i klas, a także przebudowę części administracyjnej.

- Do tego budowę ogólnodostępnej toalety dla osób niepełnosprawnych, schodów zewnętrznych wraz z montażem pochylni dla wózków inwalidzkich, wymianę całej instalacji c.o. i 2 pieców gazowych w kotłowni, nowe instalacje w budynku; hydrantową, elektryczną, oświetleniową, sygnalizacji p.poż i awaryjno-ewakuacyjnej, sieci teleinformatycznej, internetowej oraz monitoringu – wylicza Tomasz Wojtala.

Oprócz tego szkoła przy Zielonej zyska nowe pomoce dydaktyczne, w tym: komputery, wózek widłowy, paletyzator, całą gamę stanowisk demonstracyjnych, zestawów egzaminacyjnych, modeli i przyrządów.

Szkoła przy Zielonej. Poziom kształcenia

Dodatkowo w ramach projektu w Centrum Kształcenia Zawodowego planowany jest remont pracowni praktycznej nauki zawodu z wyposażeniem w nowe obrabiarki.

- Tokarkę CNC, frezarkę uniwersalną, stół obrotowy i wypalarkę plazmową oraz zakup dodatkowego sprzętu; zestawów komputerowych, projektora multimedialnego, spawarki i przyrządu do pomiaru geometrii kół i osi samochodów – tłumaczy rzecznik starostwa.

I dodaje, że celem projektu jest podniesienie poziomu kształcenia w ZST oraz praktyk i kwalifikowanych kursów zawodowych w CKZ. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy