Reklama

Ile mieszkańcy gminy Chocz będą płacić za odbiór śmieci w 2023 roku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiany w gminie Chocz w związku z wywozem śmieci. Od nowego roku odpady z posesji odbiera tam Przedsiębiorstwo Komunalne z Pleszewa. Czy z tego powodu mieszkańcy zapłacą więcej?

O sytuacji w gminie Chocz, w kontekście gospodarowania odpadami, pisaliśmy na naszym portalu pod koniec zeszłego roku. Wtedy to w kilku gminach w powiecie pleszewskim uchwalano nowe – wyższe - stawki za odbiór i wywóz śmieci od mieszkańców. Zmiany takie planował też ówcześnie - chocki urząd.

- Trwa analiza kosztów, ze względu na m.in. rosnące koszty transportu tych odpadów, rosnące koszty energii, rosnące wynagrodzenia pracowników od 2023 roku, rosnące koszty zakupu usług przez firmę świadczącą usługi wywozu odpadów komunalnych, inflację – mówił „Życiu Pleszewa” w listopadzie zeszłego roku burmistrz gminy Chocz Marian Wielgosik.

A coraz wyższe koszty życia dotykały i dotykają w ostatnim czasie wszystkich. Dlatego mieszkańcy gminy Chocz oczekiwali na - pesymistyczne – wieści. Tych jednak ostatecznie nie usłyszeli. Mimo że zmiany w gminie, jeśli chodzi o gospodarowanie odpadami, od nowego roku zaszły.   

Przedsiębiorstwo Komunalne z Pleszewa odbiera śmieci w gminie Chocz

Z początkiem 2023 roku zmieniła się bowiem firma, która będzie wywozić śmieci od mieszkańców. Do tej pory zajmowała się tym spółka WM Wiatrowiec z Nowej Wsi. Od stycznia jest to - Przedsiębiorstwo Komunalne z Pleszewa.

Do przetargu ogłoszonego w grudniu przystąpiły dwie firmy - dotychczasowy usługodawca z Nowej Wsi i PK z Pleszewa. Pierwsza złożyła ofertę z ceną 505.440 zł, a druga - 498.150 zł. Dlatego wybrano spółkę pleszewską. Warto dodać, że umowa podpisana w zeszłym roku z WM Wiatrowiec opiewała na kwotę blisko 517 tys. zł. 

Pomimo zmiany – stawki za odbiór odpadów nie wzrosły, a pozostały na tym samym poziomie, co w 2022 roku.      

- W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi informujemy, że stawki pozostają bez zmian – poinformował mieszkańców chocki urząd.

Ile wynoszą więc opłaty? Kwoty uchwalone w 2021 r. przypominamy poniżej. 

Co ważne – od tego roku zmienił się harmonogram odbioru śmieci dla poszczególnych miejscowości w gminie Chocz. Tę aktualną rozpiskę prezentujemy w galerii powyżej.   

Odbiór śmieci w gminie Chocz. Aktualne stawki

  • Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - 25 zł od jednego mieszkańca
  • Kwota zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym - 2 zł od jednego mieszkańca
  • Miesięczna stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny - 75 zł od jednego mieszkańca
PRZECZYTAJ TEŻ: Była kontrola segregacji śmieci w gminie Chocz. Co ujawniła?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy