Reklama

Jakie inwestycje będą realizowane w powiecie pleszewskim?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 44 mln zł – za tyle powiat zamierza realizować w tym roku inwestycje.

Na rozbudowę i rozwój Pleszewskiego Centrum Medycznego zarezerwowano środki finansowe rzędu 20 mln zł. Trzeba też dokończyć modernizację szkoły przy Zielonej w Pleszewie.

Spora pulę przeznaczono na zadania w dziedzinie infrastruktury komunikacyjnej.

Będzie ich w sumie 25, a pochłoną aż 13,62 mln zł. Wchodzą w to - modernizacje 13 odcinków powiatówek (13,2 km) oraz budowa 11 chodników i ścieżki rowerowej (razem 5.150 metrów bieżących).

ROZMOWA Z MACIEJEM WASIELEWSKIM, STAROSTĄ PLESZEWSKIM  

 

Rok 2022 będzie dla powiatu  rekordowy pod względem inwestycji?

Póki co mamy zaplanowane na inwestycje 44 mln zł, ale na najbliższej sesji w lutym będziemy wprowadzać kolejne zadania. Więc ta kwota  z pewnością się zmieni. Mamy sporo pomysłów i planów. 

Które z zaplanowanych zadań jest największym wyzwaniem logistycznym?

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Pleszew – Zielona Łąka. Jesteśmy już po przetargu. To zadanie pochłonie ponad 3 mln zł. Roboty obejmą odcinek od przepustu na Nerze z kładką, kilometr w stronę Zielonej Łąki. Powstanie też ścieżka rowerowa. 

Sporo zainwestujecie w tym roku również  w budowę chodników.

To prawda. Kilka lat oszczędzaliśmy. Teraz jest taki czas, że możemy pewne zaplanowane inwestycje zrealizować. Zresztą i tak zostawiamy sobie pewien zapas, aby mieć zabezpieczenie. Chodzi o to, że jeśli w ciągu roku pojawią się możliwości pozyskania środków zewnętrznych, to chcemy być na to przygotowani. Mieć środki na wkład własny. Ten margines mamy na kilka milionów. 

Na rok „przeszła” też niedokończona modernizacja Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie. 

Nie udało się, niestety, do końca roku 2021 zakończyć kapitalnego remontu budynku szkoły przy Zielonej w Pleszewie. Firma nie wywiązała się  terminu robót. Został przesunięty na 20 lutego.

Teraz wykonawca się wyrobi do tego czasu?

Tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak. Dodatkowo mamy 1,5 mln zł ze środków własnych na doposażenie szkoły. Chodzi o to, żeby ta modernizacja została przeprowadzona kompleksowo. Nie wyobrażam sobie, żeby do nowo wyremontowanych pomieszczeń - wnieść stare meble i wyposażenie.

Blisko pół miliona ma kosztować z kolei przebudowa i powiększenie wydziału komunikacji w budynku starostwa. 

Chodzi o poprawę jakości obsługi klientów wydziału komunikacji. Teraz ludzie czekając na swoją kolej stoją na korytarzu lub na zewnątrz budynku. Przenieśliśmy wydział ochrony środowiska, te biura są puste, póki co jest prowizoryczna poczekalnia, ale docelowo wejście ma być od szczytu budynku, od boku z parkingu służbowego prosto do poczekalni. Do tego wymiana mebli i przebudowa w środku. Z pewnością poprawi to komfort pracy pracowników - ale przede wszystkim klientów. 

 

W GALERII ZNAJDZIECIE MAPĘ INWESTYCJI W POWIECIE PLESZEWSKIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy