Reklama

Kiedy powstanie przejście dla pieszych na ul. Pleszewskiej w Dobrzycy?

Opublikowano: pon, 16 maj 2022 08:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Brak pasów w okolicy przystanku autobusowego - na ul. Pleszewskiej w Dobrzycy - to problem, z którym od dawna zmagają się mieszkańcy tej części miasta. Sama trasa jest z kolei bardzo ruchliwa. Powiat pleszewski otrzymał dofinansowanie na wspomnianą inwestycję w ubiegłym roku. - Kiedy będzie realizowana? – dopytują ludzie.

Przejście dla pieszych na ul. Pleszewskiej w Dobrzycy

Przypomnijmy: o problemie związanym z brakiem przejścia dla pieszych w rejonie stacji paliw na ul. Pleszewskiej w Dobrzycy pisaliśmy już w „Życiu Pleszewa”.

Problem nie jest bowiem nowy. Mieszkańcy przyznawali nam wprost, że miejsce to jest po prostu niebezpieczne – ze względu na wzmożony ruch. - Tu na co dzień jeździ naprawdę bardzo dużo samochodów - komentował nam jeden z mieszkańców Dobrzycy.

- Trudno się dziwić, to trasa wlotowa i wylotowa. Piesi mają więc problem - dodawano.

Bo choć na całej długości ul. Pleszewskiej można znaleźć przejścia dla pieszych, to we wspomnianym newralgicznym punkcie - faktycznie go brakuje. A ruch w tej części – jest naprawdę spory.

Po apelach mieszkańców władze powiatu starały się o dofinansowanie do wspomnianej inwestycji.

Ostatecznie się udało – powiat pleszewski otrzymał w minionym roku dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg  na realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu na ul. Pleszewskiej w Dobrzycy – wykonanie nowego przejścia dla pieszych”. Chodzi o rejon przystanku autobusowego.

Kiedy zbudują nowe przejście dla pieszych na ul. Pleszewskiej w Dobrzycy?

Miesiące mijają, a inwestycji jednak nie widać. Ludzie zastanawiają się: kiedy będzie realizowana?

W imieniu mieszkańców zapytaliśmy o to Zarząd Dróg Powiatowych w Pleszewie.

- Inwestycja będzie realizowana w tym roku – zapewnia Halina Meller, szefowa ZDP w Pleszewie.

Jak zaznacza, prace powinny rozpocząć się po zakończeniu obecnych remontów – m.in. tych cząstkowych trwających na drogach. 

Co się zmieni na ul. Pleszewskiej w Dobrzycy?

Przypomnijmy: projekt wspomnianej inwestycji obejmuje także wykonanie ok. 50 metrów chodnika w okolicy przejścia oraz montaż tzw. oznakowania aktywnego - z lampą z zestawem solarnym. Wszystko po to by było bezpiecznie. Wstępna wartość projektu to ok. 112 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy