Reklama

Kolejna gmina zaciska pasa i decyduje się na oszczędności

Opublikowano:
Autor:

Kolejna gmina zaciska pasa i decyduje się na oszczędności - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Gizałki zaciska pasa i szuka oszczędności. Znamy plany samorządu. Co to oznacza dla mieszkańców?

Oświetlenie uliczne i drogowe może pochłonąć w przyszłym roku lwią część dochodów gminy Gizałki. Dlatego właśnie miejscowy samorząd zdecydował się na wprowadzenie oszczędności w tym zakresie.

– W związku z obowiązkiem nałożonym na samorządy lokalne przez Ustawę z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku i sytuacją na rynku energii elektrycznej gmina Gizałki podjęła działania zmierzające do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o min. 10% - poinformował wójt Robert Łoza. 

To kolejny samorząd z terenu powiatu pleszewskiego, który zdecydował się na ten krok. Ograniczenia w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego wprowadzono już jakiś czas temu m.in. w Czerminie.

- W ostatnim czasie energia elektryczna bardzo drożeje, dlatego gmina Czermin podobnie jak wiele samorządów szuka oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Główną przesłanką do decyzji o czasowym wyłączeniu oświetlenia drogowego na terenie całej gminy jest znaczący wzrost cen energii elektrycznej – mówił nam wójt Czermina, Sławomir Spychaj. 

Dlatego właśnie oświetlenie drogowe jest w Czerminie wyłączane w godzinach od 23. 00 do 5.00. Podobnie będzie w Gizałkach.

- Informuję, iż w celu wykonania powyższego obowiązku na terenie gminy Gizałki zostaje wprowadzone ograniczenie czasowe funkcjonowania oświetlenia ulicznego polegające na wprowadzeniu przerwy nocnej od godz. 23:00 do godz. 05:00 – dodaje Robert Łoza. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy