Reklama

Wyłączają oświetlenie uliczne. Gmina zaciska pasa

Opublikowano:
Autor:

Wyłączają oświetlenie uliczne. Gmina zaciska pasa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkusetprocentowe podwyżki cen za prąd powodują, że samorządy szukają oszczędności, gdzie się da. Na pierwszy ogień idzie oświetlenie drogowe.

Koszty energii przekroczyły znacznie oczekiwania samorządów. Nie inaczej jest w Czerminie. 

- W ostatnim czasie energia elektryczna bardzo drożeje, dlatego gmina Czermin podobnie jak wiele samorządów szuka oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Główną przesłanką do decyzji o czasowym wyłączeniu oświetlenia drogowego na terenie całej gminy jest znaczący wzrost cen energii elektrycznej – mówi wójt Czermina, Sławomir Spychaj. 

Dlatego właśnie oświetlenie drogowe będzie w Czerminie wyłączane w godzinach od 23. 00 do 5.00.

 - Na terenie gminy Czermin będzie tylko oświetlony częściowo ciąg komunikacyjny drogi powiatowej w miejscowości Czermin wraz z krótkimi odnogami. Wynika to z faktu, iż w ramach programu „SOWA” w 2022 roku dokonaliśmy wymiany części oświetlenia drogowego na energooszczędne lampy LED z możliwością ograniczenia mocy świecenia do 10W, jednym z warunków realizacji tego projektu  jest klauzula braku możliwości wyłączenia tych lamp – dodaje Spychaj. 

Ale to nie wszystko. 

 - Ponadto oprócz wyłączenia oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych zwróciłem się do kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych, aby dołożyli starań przy redukcji zużycia energii – wskazuje wójt Czermina. 

Zapewnia, że zdaje sobie sprawę, że odpowiednie oświetlenie miejsc publicznych i dróg zapewnia komfort i jednocześnie jest istotnym czynnikiem poczucia bezpieczeństwa. Dlatego właśnie gmina zamierza wymienić wszystkie lampy uliczne na LED-owe. Być może wtedy uda się przywrócić całonocne oświetlenie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy