Reklama

Kolejna udana akcja pleszewskich krwiodawców [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To była kolejna udana akcja pleszewskich krwiodawców. Życiodajny płyn oddało 150 osób.

Pleszewski Klub Krwiodawców zorganizował kolejną w tym roku akcję oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku kostnego. I po raz kolejny odnotowali sukces.

- Odnotowaliśmy 150 osób, które chciały oddać krew. Dziękuję wszystkim krwiodawcom oraz tym, którzy pomogli w przygotowaniu akcji – mówią organizatorzy.  

Każda z pań w ramach podziękowania tradycyjnie otrzymała piękną różę.

Pleszew. Krwiodawcy. Kto może oddać krew? 

Krew może oddać pełnoletnia, zdrowa osoba, która nie przekroczyła 65 roku życia, mogąca się zidentyfikować dokumentem tożsamości. Aby zostać dawcą krwi podczas epidemii trzeba spełnić poniższe warunki: w ostatnim czasie nie przebywałeś poza granicami Polski; nie miałeś kontaktu z osobą chorą na Covid-19 lub objętą kwarantanną; twój ogólny stan zdrowia jest bardzo dobry; ważysz powyżej 50 kg; nie chorowałeś na żółtaczkę; w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

Dawcami krwi nie mogą być kobiety: w ciąży, po porodzie lub zakończeniu ciąży w czasie 6 miesięcy; podczas menstruacji i do trzech dni po jej zakończeniu. W obecnej sytuacji jest kilka dodatkowych pytań o ogólny stan zdrowia. Szczególną uwagę zwraca się na to, czy dawca krwi nie ma takich objawów jak: gorączka, suchy kaszel, płytki oddech/duszności, ból mięśni, zmęczenie czy ból gardła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy