Przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie przeprowadzili wizytację i kontrolę kombajnów, ciągników i maszyn rolniczych pracujących podczas żniw.
Celem tej akcji było sprawdzenie stosowania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przestrzegania przepisów przeciwpożarowych podczas prac rolnych i składowania zebranych plonów.
- Lato to czas wzmożonej pracy na roli, dlatego dzisiaj policjanci wraz z przedstawicielem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu - oddział w Ostrowie Wielkopolskim oraz strażakami KP PSP w Pleszewie spotkali się z rolnikami, przypominając o zachowaniu ostrożności podczas prac polowych i odpowiednim zabezpieczeniu maszyn - relacjonuje Monika Lis - Rybarczyk z pleszewskiej policji.
Gospodarze otrzymali kamizelki odblaskowe oraz materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa podczas pracy w rolnictwie.
Komentarze (0)