Reklama

Koszmarne dziury w końcu znikną? Co z remontem drogi Lenartowice-Grodzisko?

Opublikowano: 2 maja 2021 13:00
Autor: Jakub Nowak

Lenartowice. Grodzisko. Koszmarne dziury na drodze powiatowej w końcu znikną?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O remont tej trasy powiatowej mieszkańcy apelowali od wielu lat. Teraz – wszystko wskazuje na to – że uda się wystartować z remontem drogi Lenartowice-Grodzisko. Inwestycja jest na pierwszym miejscu listy rezerwowej w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Reklama

- To jakiś koszmar, a nie droga! – tak reagowali często mieszkańcy gminy Pleszew – gdy podczas dyskusji o potrzebnych remontach wywoływany był temat trasy powiatowej Lenartowice-Grodzisko.

– Dziury takie, że slalomem trzeba jeździć, a i to nie gwarantuje, że sobie auta nie uszkodzimy – mówili obrazowo mieszkańcy obu wsi.

CZYTAJ TAKŻE: Lenartowice-Grodzisko. - Ta droga to jakiś dramat!

Przypomnijmy: sprawę opisywaliśmy na naszych łamach wielokrotnie – relacjonując m.in. zebrania wiejskie, gdzie wspomniany temat często był dominującym – i powtarzanym niemal co roku. Teraz wiele wskazuje na to, że w końcu uda się zmienić ten stan rzeczy.

Remont drogi Lenartowice-Grodzisko. Pierwsze obietnice

Pierwsze – konkretne - obietnice padały jeszcze w roku 2019. Wówczas m.in. podczas zebrania wiejskiego w Grodzisku.

- Odbyliśmy już rozmowy ze starostą, by zdecydowanie zwiększyć środku budżetu powiatu na drogi - zapowiadał wówczas Marian Adamek, przewodniczący rady powiatu.

Jak dodawał, sam zamierza dążyć do tego, aby trasa Lenartowice-Grodzisko została w końcu wykonana. Pewne światło w tunelu już jest.

- Wiem, że są już pewne ustalenia między miastem a powiatem, że będą dokumentacje. Chodzi o to, żeby też maksymalnie wykorzystać ten dobry czas - bo są już zapowiedzi, że pieniądze na drogi będą zwiększone - komentował wówczas Adamek.

Starosta powiatu potwierdzał nam wspomniane kwestie.

- Chcielibyśmy zacząć od ok. kilometra drogi od strony Lenartowic – mówił nam wówczas Maciej Wasielewski.

A burmistrz Pleszewa deklarował wsparcie finansowe do wspomnianych prac.

- Zadeklarowaliśmy powiatowi, że dofinansujemy stworzenie dokumentacji dla tej drogi - przyznawał Arkadiusz Ptak, zaznaczając, że miasto dołoży później również do samej przebudowy.

Zgodnie z założeniami trasa ma być przebudowywana etapami - zaczynając od strony Lenartowic.

CZYTAJ TAKŻE: Jest plan remontu drogi Lenartowice - Grodzisko

Remont drogi Lenartowice-Grodzisko. Są pieniądze

Teraz – znamy już konkrety. Podczas ostatniej sesji rady powiatu pleszewskiego wprowadzono do budżetu dodatkowe ponad 561 tys. zł.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.