Reklama

Kowalew pozostaje w rękach kobiety [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Kowalew pozostaje w rękach kobiety [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kowalew. Beata Mofina została wybrana nową sołtyską wsi Kowalew. 

 

We wtorek w Kowalewie odbyły się wybory sołtysa. Na zebranie przybyło ok. 120 osób - co jak na tak dużą miejscowość w gminie nie było dużą frekwencją - by rozpocząć spotkanie trzeba było odczekać 15 minut - ponieważ w pierwszym terminie nie było stosownego kworum. 

Na początku Paulina Białas - sołtys wsi - opowiedziała jak wyglądał miniony rok, a także jakie są plany na najbliższe miesiące. Sama zdecydowała, że nie będzie ponownie kandydować na urząd sołtysa.

Ostatecznie kandydatów na sołtysa było dwoje: Krzysztof Karliński oraz Beata Mofina. Na 120 osób uprawnionych do głosowania oddano 113 głosów ważnych i 7 nieważnych. Na Krzysztofa Karlińskiego głos oddało 35 osób, na Beatę Mofinę - 78 osób.

Beata Mofina jest rodowitą kowalewianką. Obecnie pełni także rolę przewodniczącej KGW w Kowalewie. Po wyborach dziękowała za oddane głosy. - Mam nadzieję, że będziecie życzliwie krytyczni wobec mnie, liczę na bardzo dobrą współpracę - mówiła nowa pani sołtys.

W skład rady sołeckiej weszli z kolei: Andrzejczak Maciej, Ładziński Maciej, Działoszyński Paweł, Potarzyńska Weronika, Forycki Andrzej i Kwaśniewski Jerzy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE