Reklama

Ludzie przychodzą na wymaz bez rejestracji. Tworzą się kolejki. Szpital apeluje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ludzie przychodzą na wymaz bez rejestracji. Tworzą się kolejki. Szpital apeluje  - Zdjęcie główne

Szpital apeluje do pacjentów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 13. 900 testów 2021 roku, a ponad 1. 500 tylko w styczniu 2022 roku. Tak wyglądają dane Pleszewskiego Centrum Medycznego, które praktycznie od początku pandemii robi wymazy w kierunku wykrycia Covid-19.

Placówka pacjentów umawia na konkretne godziny. Coraz częściej jednak zdarza się, że na testy przychodzą też osoby, które wcześniej się nie zarejestrowały.

Stąd apel szpitala o to, by pacjenci  chcący zrobić wymaz- uprzednio dokonali zapisu na badania.

Przeprowadzenie testu u każdego pacjenta zajmuje od 10 do maksymalnie 15 minut. Część osób stojących przed punktem wymazowym pleszewskiego szpitala wcześniej się zarejestrowała, część przychodzi bez zapisu. Tworzą się gigantyczne kolejki. 

Wszyscy zostają przebadani, jednak takie sytuacje  mogą  powodować - jak tłumaczą władze pleszewskiej lecznicy - dezorganizację pracy w placówce.

- Dysponujemy ograniczonym personelem przy wykonywaniu testów i rejestracji, dlatego też zdajemy sobie  sprawę z niedogodności, które mogą odczuwać osoby wykonujące wymazy i  bardzo przepraszamy za utrudnienia. Sytuacja jest wyjątkowa , bowiem cały czas  trwa  pandemia, panuje też okres przeziębieniowy. A to oznacza, że nasza załoga również choruje. Szpital musi jednak funkcjonować i przyjmować pacjentów, którzy wymagają leczenia na innych oddziałach. Dlatego trzeba zorganizować pracę tak, aby wszystkie oddziały i przychodnie były zabezpieczone pod kątem personelu - tłumaczy Błażej Górczyński, prezes PCM.

Jak dodaje jeszcze szef PCM-  szpital cały czas  udziela świadczeń w pozostałych zakresach,  żaden z 15 szpitalnych  oddziałów  nie został zamknięty i pacjenci przyjmowani są tam regularnie. Podobnie sytuacja wygląda w 12 przyszpitalnych przychodniach.

Personel musi również zapewnić opiekę na 50 łóżkowym oddziale covidowym, który jest oddziałem dodatkowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy