Reklama

Miliony dla pleszewskiego szpitala. Inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 2.800.000 zł otrzymał powiat pleszewski z ogólnej rezerwy budżetowej kraju . Środki te zostaną wykorzystane na zwiększenie świadczeń w zakresie chirurgii onkologicznej w szpitalu.

2,8 mln zł otrzyma powiat pleszewski  na realizację zadania  pod nazwą "Modernizacja i przebudowa pomieszczeń oddziału szpitalnego w celu zwiększenia dostępności do świadczeń chirurgii onkologicznej". Środki finansowe pochodzą z ogólnej rezerwy budżetowej.

Niebawem podpisujemy umowę na przebudowę oddziału, a inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku. W ten projekt zaangażowanych było wiele osób, którym bardzo dziękuję, ale szczególne podziękowania należą się pani poseł do parlamentu Europejskiego Andżelice Możdżanowskiej. Dziękuję również premierowi za wsparcie rozwoju naszego powiatowego szpitala - komentuje starosta Maciej Wasielewski.

Inwestycja ma szczególne znaczenie dla pacjentów oczekujących na zabiegi operacyjne w zakresie chirurgii onkologicznej.

Ta inwestycja jest efektem naszych długofalowych starań o zapewnienie pacjentom szerokiej dostępności do kompleksowej opieki onkologicznej w ramach naszego Ośrodka Raka Piersi oraz Ośrodka Raka Jelita Grubego - mówi Błażej Górczyński, prezes PCM. 
 
Szpital w Pleszewie przygotowuje się do remontu czwartego  piętra znajdującego się w głównym budynku lecznicy. Wcześniej  była tam  ulokowana  poradnia kardiologiczna i oddział onkologiczny. Dzięki przeniesieniu obu w inne miejsca- szpital zyskał kolejny oddział do zagospodarowania.
 
Do remontu ostatniej kondygnacji  PCM  przymierzało się już od dawna, jednak  na przeszkodzie stał  brak pieniędzy. Dzięki dotacji - teraz  będzie on  możliwy.
 
Koszt inwestycji to  ponad 2 miliony złotych, do tego kolejne fundusze muszą być wydane na zakup odpowiedniego sprzętu na wyposażenie oddziału. W sumie  wartość projektu opiewa na  3.500.000 z. Rządowe dofinansowanie to 2.800.000, a 700.000 to wkład własny Powiatu Pleszewskiego.
 
Zadanie obejmie roboty budowlane oraz zakup nowego wyposażenia i aparatury medycznej, w tym: laparoskopu do ICG, ultrasonografu z systemem biopsyjnym, systemu do endoskopii wyposażonego w kolonoskop, gastroskop i duodenoskop, z torem wizyjnym, pompą i oprogramowaniem do chirurgii onkologicznej - informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Pleszewie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy