Reklama

Masz metalowy pojemnik? W gminie Gołuchów mogą ci nie odebrać śmieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Masz metalowy pojemnik? W gminie Gołuchów mogą ci nie odebrać śmieci - Zdjęcie główne

Pojemniki metalowe utrudniają pracę pracownikom przedsiębiorstwa, które odbiera odpady na terenie gminy Gołuchów. | foto zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Metalowe pojemniki na śmieci utrudniają pracę pracownikom przedsiębiorstwa, które odbiera odpady na terenie gminy Gołuchów, zwiększają też m.in. ryzyko uszkodzeń. W związku z tym wójt ostrzega, że osoby, które wciąż nie wymieniły ich na plastikowe, muszą liczyć się z możliwością braku odbioru śmieci sprzed posesji.

Metalowe pojemniki na odpady komunalne, które wciąż ma część mieszkańców gminy Gołuchów, to spory problem. 

Władze gminy apelowały przez minione lata do mieszkańców, by wymieniali swoje kosze na śmieci na te, które spełniają odpowiednie normy - chodzi po prostu o kosze plastikowe.

- Są łatwiejsze w obsłudze zarówno dla właściciela nieruchomości jak i pracowników firmy odbierającej odpady. Ponadto pojemniki metalowe utrudniają pracę pracownikom przedsiębiorstwa, zagrażają ich bezpieczeństwu oraz stwarzają ryzyko uszkodzeń, zarówno samochodów, jak i samych pojemników - argumentuje Marek Zdunek, wójt gminy Gołuchów.

Jak przypomina, już w roku 2016 apelował o wyposażenie nieruchomości w plastikowe pojemniki oraz sukcesywną wymianę już posiadanych metalowych. 

Masz metalowy pojemnik? W gminie Gołuchów mogą nie odebrać ci śmieci

Niestety, część nieruchomości w gminie Gołuchów wciąż posiada pojemniki metalowe. 

- Część nieruchomości wyposażona jest w pojemniki, które nie spełniają norm, co więcej wzrosła liczba wystawianych pojemników metalowych - opisuje wójt.

W związku z tą sytuacją, ponownie apeluje do mieszkańców, by nie wystawiali tego typu koszów na śmieci.

Włodarz gminy ostrzega, że brak posiadania pojemnika plastikowego, który spełnia normy, może skutkować tym, że firma odbierająca odpady, po prostu nie zabierze naszych śmieci sprzed posesji.

- Posiadanie pojemników na odpady, które nie spełniają norm może skutkować brakiem świadczenia usługi odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości - przynaje wójt Marek Zdunek.

Przypomnijmy: w gminie Gołuchów, zgodnie z przetargiem, do końca tego roku odpady odbiera Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych S.A. w Kaliszu.

- Aby usługa mogła być wykonywana zgodnie z zawartą umową, każda nieruchomość musi zostać wyposażona w pojemnik spełniający normę PN-EN 840 - 1 - podkreśla wójt.

Zmiana segregacji w gminie Gołuchów

Warto także pamiętać, że od tego roku w gminie Gołuchów zmienił się system segregacji odpadów.

Pisaliśmy o tym szerzej w styczniu:

Jednocześnie wzrosły w Gołuchowie stawki opłat za śmieci. To 27 zł od osoby na miesiąc - o 2 zł więcej niż dotychczas.

Tam, gdzie są kompostowniki na bioodpady, opłata wynosi 23 zł od osoby. Za to kara za niesegregowanie śmieci wynosi - 81 zł od jednego mieszkańca. To aż o 11 zł więcej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy