Reklama

Miliony na kanalizację w Tursku. Kiedy ruszą prace?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miliony na kanalizację  w Tursku. Kiedy ruszą prace? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne miliony trafiły do gminy Gołuchów. Dzięki wsparciu z „Polskiego Ładu” zostanie wykonany kolejny etap kanalizacji Turska. – Kiedy ruszą prace? – pytają mieszkańcy.

Kanalizacja to od lat jeden z priorytetów inwestycyjnych gminy Gołuchów. 

- Szereg zrealizowanych inwestycji spowodował, że jeszcze w tym roku do mieszkańców już posiadających dostęp do kanalizacji dołączą kolejni. I łącznie około 75% mieszkańców gminy będzie miało umożliwiony dostęp do kanalizacji sanitarnej, co jest rzadkością wśród terenów wiejskich – mówił niedawno wójt Gołuchowa Marek Zdunek. 

I nie krył, że kanalizowanie poszczególnych miejscowości to dla niego bardzo ważny projekt.

- Wiadomo, że nie wszystko da się zrobić w 100%, ale jeśli chodzi o kanalizację  i ochronę środowiska udało nam się nasze, czy też moje zapowiedzi z początku kadencji zrealizować. Myślę, że zrobimy nawet więcej niż zakładałem – podkreślał Zdunek.  

W tym roku udało się dodatkowo pozyskać na ten cel środki z „Polskiego Ładu”. Ubiegać się o nie mogły m.in. gminy, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane Państwowe Przedsiębiorstwa Gospodarki Rolnej (PPGR). 

Warto przypomnieć, że to już kolejne środki, które z Rządowego Programu „Polski Ład” trafiły w ostatnim czasie do gminy Gołuchów. W pierwszym rozdaniu samorząd pozyskał pieniądze na montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej. Inwestycja została wykonana na budynku podstawówki i przedszkola w Kościelnej Wsi, na oczyszczalni ścieków w Gołuchowie, hydroforni w Czechlu, Kucharach oraz Tursku, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlcu, Kucharkach, Tursku, Gołuchowie i Kucharach. 

W drugim rozdaniu samorząd pozyskał ponad 16.5 mln zł na budowę Gminnego Centrum Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie oraz zaprojektowanie i wykonanie przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków.

Na kanalizację Turska gmina pozyskała 3,7 mln zł.

- Bardzo nas  to cieszy, że jesteśmy tak skuteczni w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Po raz kolejny do gminy, a tym samym naszych mieszkańców trafią duże środki – wskazywał wójt.

Radości z tego faktu nie kryją też miejscowi. 

– Jest to inwestycja długo wyczekiwana przez naszych mieszkańców, ale nie tylko ponieważ w przyszłości umożliwi przyłączenie przylegających miejscowości – oświadczył ostatnio radny Tomasz Karoń.

I w imieniu mieszkańców pytał.

– Kiedy planowane jest rozpisanie przetargu i jaki jest zakładany termin realizacji - dociekał Karoń. 

Szczegółowe terminy realizacji tego zadania nie są jeszcze znane.

 - Wstępnie planuję, aby przetarg odbył się jeszcze w tym roku – zapowiada Marek Zdunek. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy