reklama

Morderstwo na działkach w Pleszewie. Na jakim etapie jest śledztwo? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMinął rok od brutalnego morderstwa, do którego doszło na działkach przy Wierzbowej w Pleszewie. W sprawie podejrzane są trzy osoby. Na jakim etapie jest śledztwo? Czy wiadomo, kiedy ruszy proces?
reklama

Przypomnijmy: trzy młode osoby: 17- i 22-latek oraz 26-latka – usłyszały zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Do zdarzenia doszło 1 sierpnia w Pleszewie na działkach przy ul. Wierzbowej. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na naszych łamach.

Morderstwo w Pleszewie. Okoliczności zdarzenia 

Sprawa poruszyła wówczas całą Polskę – wstrząsający był zarówno wiek potencjalnych sprawców oraz okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia.

- Powziąwszy uprzednio informację o spowodowaniu przez 43-latka obrażeń ciała u 41-letniej kobiety (matki jednego z podejrzanych) udali się na teren ogródków działkowych w Pleszewie, gdzie zaatakowali śpiącego mężczyznę uderzając go nogami i pięściami, zadając uderzenia drewnianą pałką oraz metalową rurką, elementami metalowego grilla, ciężkimi kamieniami, a następnie zadali 36 uderzeń nożem o długości 30 cm w okolice klatki piersiowej, w wyniku czego pokrzywdzony doznał szeregu poważnych obrażeń ciała skutkujących jego zgonem – mówił już wcześniej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., Maciej Meler. 

reklama

Morderstwo w Pleszewie. Ponad 100  śladów 

Sprawa od początku wzbudzała i nadal wzbudza ogromne emocje wśród lokalnej społeczności. Nie brakuje też kontrowersji w ocenie całej sytuacji, która nie dla wszystkich jest aż tak jednoznaczna. Sami śledczy wielokrotnie zaznaczali, że postępowanie jest bardzo skomplikowane głównie ze względu na ogrom śladów, jakie muszą zostać zbadane. A jak się dowiedzieliśmy, pobrano ich – z ubrań oskarżonych czy bezpośrednio z miejsca zbrodni – około setki (narzędzia zbrodni znaleziono również w akwenie w Nowej Wsi - dop.red.).

Wszystkie dowody trafiły do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego i – o czym warto wiedzieć – w przeciwieństwie do znanych nam z filmów niemal natychmiastowych analiz komputerowych - muszą zostać – także ręcznie - przebadane przez ekspertów.

reklama

– Badanie śladów – m.in. daktyloskopijnych to bardzo żmudna praca, dla każdego ze śladów konieczne jest ustalenie kilku zgodności zgodnie z obowiązującymi normami – tłumaczył kilka miesięcy temu prokurator Meler.

Tutaj ważny jest każdy szczegół.

– Ważne jest dokładne odtworzenie zdarzeń, kluczowe jest ustalenie konkretnego przebiegu i udziału poszczególnych osób – wyjaśniał prokurator.

Morderstwo w Pleszewie. To już końcowy etap

Co udało się ustalić po ponad 12 miesiącach? Na jakim etapie jest obecnie sprawa? Czy wiadomo, kiedy ruszy proces?

- Postępowanie znajduje się na końcowym etapie i trwa oczekiwanie na wpłynięcie ostatnich zleconych opinii kryminalistycznych – mówi nam prokurator Maciej Meler.

reklama

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama