Reklama

Morderstwo w Pleszewie. Na jakim etapie jest śledztwo? Najnowsze informacje z prokuratury

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Morderstwo w Pleszewie. Na jakim etapie jest śledztwo? Najnowsze informacje z prokuratury - Zdjęcie główne

Morderstwo w Pleszewie. Na jakim etapie jest śledztwo? Najnowsze informacje z prokuratury

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno minął termin tymczasowego aresztu dla trójki osób podejrzanych o morderstwo w Pleszewie, do jakiego doszło na terenie ogrodów działkowych przy ul. Wierzbowej. Czy przedłużono im areszt? Na jakiem etapie jest śledztwo?

Morderstwo w Pleszewie. Wstrząsające okoliczności

Sprawa poruszyła wówczas całą Polskę – wstrząsający był zarówno wiek potencjalnych sprawców, okoliczności w jakich doszło do zdarzenia oraz skala agresji - ofiara została dosłownie skatowana na śmierć.

Morderstwo w Pleszewie. Sprawę przejęła ostrowska prokuratura

Trójka zatrzymanych osób została w sierpniu tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

W międzyczasie sprawa została przejęta przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wlkp. Prowadzona jest przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Morderstwo w Pleszewie. Ponad setka śladów do zbadania

Przypomnijmy: śledczy po zbrodni pobrali niemal setkę śladów do zbadania (m.in. z ubrań, z miejsca zbrodni, ponadto narzędzia zbrodni znaleziono również w akwenie w Nowej Wsi. Wszystkie dowody trafiły do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego i – o czym warto wiedzieć – w przeciwieństwie do znanych nam z filmów niemal natychmiastowych analiz komputerowych - muszą zostać – także ręcznie - przebadane przez ekspertów.

– Badanie śladów – m.in. daktyloskopijnych to bardzo żmudna praca, dla każdego ze śladów konieczne jest ustalenie kilku zgodności zgodnie z obowiązującymi normami – mówił już wcześniej„Życiu Pleszewa” rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., Maciej Meler. 

Tutaj ważny jest każdy szczegół, śledczy badają m.in. takie detale jak rozbryzg krwi.

– Ważne jest dokładne odtworzenie zdarzeń, kluczowe jest ustalenie konkretnego przebiegu i udziału poszczególnych osób – wyjaśnia rzecznik ostrowskiej prokuratury.

Morderstwo w Pleszewie. Czy areszt został przedłużony?

Niedawno minął termin pierwszego - trzymiesięcznego aresztu - dla podejrzanych w sprawie osób. Pozostaje pytanie: co dalej?

- Tymczasowy areszt został przedłużony - mówi dziś "Życiu Pleszewa" prokurator Maciej Meler.

Morderstwo w Pleszewie. Na jakim etapie jest badanie śladów zbrodni?

Co z kolei z analizą śladów zbrodni? Na jakim jest etapie?

- Trwa oczekiwanie na opinię biegłych z zakresu medycyny sądowej. W tym przypadku mówimy jednak o dużym stopniu komplikacji - a konieczne jest szczegółowe odtworzenie m.in. charakteru uderzeń - co pozwoli ustalić konkretną indywidualną odpowiedzialność każdej z osób - mówi nam prokurator.

Warto przypomnieć, że podejrzani nie przyznają się do czynu.

- Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do stawianego im zarzutu zbrodni zabójstwa z szczególnym okrucieństwem, potwierdzili jednakże fakt pobicia pokrzywdzonego przedstawiając przy tym rozbieżne w zakresie osobistego uczestnictwa w zdarzeniu wersje - informowała już wcześniej prokuratura.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy