Reklama

Morderstwo w Pleszewie. Czy zatrzymani byli pod wpływem narkotyków?

Opublikowano: wt, 3 sie 2021 09:01
Autor:

Morderstwo w Pleszewie. Czy zatrzymani byli pod wpływem narkotyków?  - Zdjęcie główne

Do morderstwa doszło na działkach przy ul. Wierzbowej w Pleszewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Morderstwo w Pleszewie. Nie milkną echa po niedzielnym zabójstwie na działkach przy ul. Wierzbowej w Pleszewie. Trwa oczekiwanie na decyzję odnośnie tymczasowego aresztu dla zatrzymanych osób. Pobrano od nich także próbki - by zbadać czy byli pod wpływem alkoholu i narkotyków. A specjalna ekipa sprowadzona z Gdańska - sprawdzi szczegółowo ślady krwi po zbrodni.

Reklama

Morderstwo w Pleszewie. Są zarzuty prokuratury

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszały trzy osoby, zatrzymane w związku z morderstwem do jakiego doszło 1 sierpnia w Pleszewie na działkach przy ul. Wierzbowej. Przypomnijmy: zamordowany został 43-letni mężczyzna.

CZYTAJ TAKŻE: Morderstwo w Pleszewie. Trwa obława policji [ZDJĘCIA]

- W ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Pleszewie w oparciu o poczynione ustalenia zatrzymanym 3 osobom (kobiecie w wieku 26 lat i mężczyznom w wieku 17 i 22 lat - mieszkańcom Pleszewa) postawiono zarzut spowodowania wspólnie i w porozumieniu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 43-latka w dniu 1 sierpnia na terenie ogródków działkowych w Pleszewie – informował nas już 2 sierpnia - prokurator Maciej Meler.

Morderstwo w Pleszewie. Brutalne zabójstwo

Przypomnijmy: jak opisują śledczy, zabójstwo do jakiego doszło w Pleszewie było niezwykle brutalne. 

- Poczynione w sprawie przez Prokuratora ustalania uprawdopodobniły w stopniu znacznym udział podejrzanych w wyjątkowo brutalnym czynie. Wskazać należy, ze ich działanie nacechowane było wysokim stopniem agresji – mówi prokurator Meler. 

CZYTAJ TAKŻE: Morderstwo w Pleszewie. Szokujące ustalenia w sprawie zbrodni. "Poziom agresji był wysoki" [FOTO]

Ofiara została skatowana na śmierć – była bita pięściami i nogami, duszona oraz uderzana – różnymi narzędziami, jakie znajdowały się na terenie działki – w tym ostrymi. Według nieoficjalnych informacji ciało zabitego mężczyzny było dosłownie zmaltretowane – w wyniku wielokrotnych ciosów zadawanych różnymi narzędziami.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, na terenie działki śledczy zabezpieczyli sporo śladów, w tym wspomniane przedmioty, którymi mężczyzna był katowany. 

To nie koniec – poza działką narzędzi zbrodni szukano również w poniedziałek na terenie cegielni w Nowej Wsi – sprowadzono m.in. specjalistycznego „podwodnego drona” z OSP Ślesin.

CZYTAJ TAKŻE: Morderstwo w Pleszewie. Śledczy szukają narzędzia zbrodni. Trwa akcja

Wszystkie ślady będą teraz szczegółowo badane w laboratorium.

Wcześniej przeprowadzano również tzw. eksperyment procesowy – z udziałem zatrzymanej kobiety.

Morderstwo w Pleszewie. Czy zatrzymana trójka została aresztowana?

Przypomnijmy: jak informowała 2 sierpnia prokuratura, trwa opracowywanie wniosków do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania dla trójki zatrzymanych osób. 

- Czynności cały czas są w toku - mówi dziś "Życiu Pleszewa" prokurator Meler.

O sprawie będziemy informować na naszych łamach na bieżąco – na razie jednak nie ma jeszcze oficjalnej decyzji w tej sprawie – odbywają się jeszcze czynności z udziałem zatrzymanych.

Zatrzymanym osobom prokuratura postawiła już jednak wstępne zarzuty.

CZYTAJ TAKŻE: Morderstwo w Pleszewie. Są zarzuty prokuratury. "Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem"

Morderstwo w Pleszewie. Jaka grozi kara potencjanlnym sprawcom?

Jak informuje prokuratura zarzuty dotyczą w dwóch przypadkach dożywocia, a w jednym 25 lat pozbawienia wolności

- Grozi im - w przypadku 26-latki i 22-latka - kara dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast 17-latkowi grozi kara 25 lat pozbawienia wolności - informuje Maciej Meler.

Skala agresji przywołuje też pytanie: czy potencjalni sprawcy byli pod wpływem środków odurzających – w momencie ataku na 43-latka?

Morderstwo w Pleszewie. Czy zatrzymani byli pod wpływem narkotyków lub alkoholu?

Według informacji do jakich dotarliśmy, wszystkim zatrzymanym pobrano próbki - by zbadać obecność zarówno alkoholu jak i narkotyków w organizmie. Wysłane zostały do badań.

- Oczekiwanie na pełne wyniki badań może jednak potrwać do 4 tygodni - informuje dziś prokurator Maciej Meler.

Morderstwo w Pleszewie. Ekipa z Gdańska sprawdzi ślady krwi

W związku ze śledztwem do miasta sprowadzane są kolejne specjalistyczne ekipy - jak się dowiedzieliśmy z Gdańska przyjechać mają m.in. służby, które zbadają szczegółowo ślady krwi po zbrodni.

- Chodzi o to, by jak najszybciej i jak najszczegółowiej zbadać wszystkie ślady, które w wyniku upływu czasu mogą stracić na wartości - zaznacza prokuratur Maciej Meler.

CZYTAJ TAKŻE: Morderstwo w Pleszewie. Kolejny dzień szukają narzędzia zbrodni [ZDJĘCIA]

O SPRAWIE PISZEMY TAKŻE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.