Reklama

Natalia Sołtysiak walczy z nowotworem. Ruszyła zbiórka na jej leczenie!

Opublikowano: pt, 23 lip 2021 12:58
Autor: | Zdjęcie: siepomaga.pl

Natalia Sołtysiak walczy z nowotworem. Ruszyła zbiórka na jej leczenie!  - Zdjęcie główne

foto siepomaga.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Natalia ma 22 lata, studiuje matematykę w technice na Politechnice Poznańskiej. Od najmłodszych lat uwielbia liczyć, teraz liczy na Waszą pomoc.

Natalia Sołtysiak z Jedlca (gm. Gołuchów) zaczęła chorować w grudniu 2019 roku. Praktycznie z dnia na dzień. Początkowo objawy były niejednoznaczne. 

Czułam, jak uchodzi ze mnie życie, początkowe objawy nie były jednoznaczne, a ja zrzucałam je na ogrom pracy, który wzięłam na swoje barki. Studiowałam dziennie, a weekendami pracowałam i tak mijały tygodnie… - opowiada Natalia. 

Natalia Sołtysiak walczy z chłoniakiem

Okropne zmęczenie duszności oraz ból, który nie odstępował jej na krok, sprawiły, że w styczniu trafiła na SOR. Okazało się, że w śródpiersiu rozwija się guz, który miał już ok. 10 cm. 

Wszystko co działo się po tym, pamiętam jak przez mgłę, z dnia na dzień było coraz gorzej. Bywały momenty, w których myślałam, że nie dam rady wziąć kolejnego oddechu. Po pobieraniu węzłów do badania histopatologicznego otrzymałam diagnozę - Pierwotny chłoniak śródpiersia z dużych komórek B – opisuje Natalia. 

 Tuż przed rozpoczęciem leczenia guz miał już 17 cm. Rozpoczęła chemioterapię według schematu DA-EPOCH(R) w dniu swoich 21 urodzin. 

Z ogromną nadzieją zgadzałam się na leczenie, cieszyłam się, że to w końcu ja zacznę wyniszczać chorobę, a nie ona mnie.  Przyjęłam 6 tych 96-godzinnych cykli chemioterapii i gdy kontrolne badania miały być tylko formalnością, okazało się, że nowotwór nadal jest aktywny – opowiada 22-latka.  

Natalia Sołtysiak walczy z chłoniakiem

W listopadzie rozpoczeła silniejszą chemię według schematu DHAP(R). Jednak po przyjęciu dwóch cykli w kontrolnym badaniu PET, wyszło, że chemia nie działa i powstały nowe ogniska choroby w węzłach chłonnych.  Lekarze zdecydowali o podaniu jeszcze silniejszej chemii.

W dniu  swoich 22 urodzin rozpoczynałam chemioterapię według schematu IVE(R) i podobnie jak rok wcześniej żyłam ogromną nadzieją, że to w końcu ja przejmę kontrolę nad tym co dzieje się z moim organizmem. Jednak niestety ta chemia również nie podziałała i zostałam skierowana na radioterapię 

 Otrzymała całkowitą dawkę naświetlań, w sumie 40 [Gy] i to w końcu pozwoliło uzyskać upragnioną remisję. Jednak ze względu na chemiooporną postać choroby, aby zapobiec wczesnej wznowie, została skierowana na przeszczep szpiku, dawcą była jej siostra. 

Natalia Sołtysiak walczy z chłoniakiem

23 czerwca dostała nowy czysty szpik. 

Teraz gdy jestem na ostatniej prostej tego koszmaru, który trwa już półtora roku, potrzebuję waszej pomocy.  Dostałam szansę na nowe życie, jednak na razie jest to życie pełne niebezpieczeństw, a jednym z nich jest reaktywacja wirusa CMV – mówi Natalia. 

Niestety znalazła się w grupie największego ryzyka, a gdy wirus się reaktywuje, nic już nie da się zrobić i przegra walkę o życie. Jej nadzieją jest lek, którego jedno opakowanie starcza na 2 tygodnie i kosztuje około 22 tysiące złotych. To przekracza jej możliwości finansowe.

Niestety jeszcze dokładnie nie wiem, ile opakowań tego leku będę potrzebować, to wszystko okaże się z czasem...  Na początku mojej choroby przeczytałam bardzo mądre słowa Konfucjusza, który powiedział: „Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili, gdy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno.” Dlatego proszę, pomóż mi cieszyć się moim nowym drugim życiem – apeluje Natalia. 

 

RUSZYŁA ZBIÓRKA NA LECZENIE NATALII SOŁTYSIAK. JEŻELI CHCECIE POMÓC 22-LATCE W WALCE O ZDROWIE I ŻYCIE MOŻECIE WPŁACAĆ PIENIĄDZE PRZEZ FUNDACJĘ SIEPOMAGA.PL. LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ!!!!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy