Reklama

Naukobus przyjechał do Pleszewa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Pleszewa przyjechał Naukobus z niezwykłą wystawą edukacyjną. Szkołę Podstawową nr 1 odwiedziły już zaciekawione przedszkolaki, przyjść mogą jednak do jutra wszyscy chętni!

Naukobus to projekt, dzięki któremu mieszkańcy wielu mniejszych miejscowości mogą obejrzeć niezwykłą wystawę edukacyjną.

Składają się na nią interaktywne eksponaty – miniaturowe wersje obiektów znajdujących się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. O  nich opowiadają dzielący się wiedzą, doświadczeniem i pasją edukatorzy. Wyjazdy Naukobusu realizowane są w ramach wspólnego programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie.

Naukobus w Pleszewie

Do Pleszewa Naukobus przyjechał w czwartek. Salę gminastyczną w Szkole Podstawowej nr 1, na której znajdują się eksponaty, odwiedziły od rana już przedszkolaki. Ci m.in. mogą stworzyć swój własny film, doświadczyć znikających kolorów, zobaczyć wnętrze człowieka czy sprawdzić swoją pamięć.

- To inspiracja dla dzieci i uczenie ich od najmłodszych lat tego, że można zdobywać wiedzę i umiejętności nie tylko poprzez naukę i czytanie książek, ale także poprzez doświadczanie i eksperymentowanie – mówi Jolanta Molenda z Klubu Młodego Odkrywcy.

Jakie eksponaty przywiózł Naukobus do Pleszewa?

Ale wystawa zorganizowana w Pleszewie kierowana jest nie tylko do dzieci. Będzie mógł zwiedzić ją każdy. Eksponatów jest wiele - m.in. człowiek-układanka, kula plazmowa czy firujące krzesło.

- Wystawa „Eksperymentuj!” to angażujące eksponaty interaktywne. Pozwalają one na samodzielne doświadczanie praw nauki. Siedząc na wirującym krześle, zwiedzający mogą doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, z trójwymiarowego modelu ludzkiego ciała dowiedzą się, jak wyglądają i gdzie są umiejscowione ludzkie narządy, a łamigłówki będą znakomitym treningiem dla ich mózgu – informują przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa w Szkole Podstawowej nr 1 w Pleszewie czynna jest w czwartek (11.08) w godz. 14:00 – 18:00 oraz w piątek (12.08) w godz. 11:00 – 13:00.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie oraz Niepubliczne Przedszkole Pszczółka Maja w Pleszewie. Inicjatorem wizyty Naukobusa w Pleszewie jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu - Partner Regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie programu Klub Młodego Odkrywcy.

Wybieracie się na wystawę?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy