Reklama

Naukobus przyjedzie do Pleszewa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek oraz piątek w Pleszewie gościć będzie Naukobus, który przyjedzie do nas prosto z Centrum Nauki Kopernik.

To będzie nie lada atrakcja dla najmłodszych mieszkańców miasta, ale nie tylko.

11 i 12 sierpnia na placu Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie gościć będzie Naukobus z Centrum Nauki Kopernik.

Naukobus w Pleszewie

Czy tworzenie szyfrów jest trudne? Jak zrobić film z kartki papieru? Jak utrzymać w powietrzu piłkę plażową? Tego m.in. będzie można dowiedzieć się w czwartek i piątek - odwiedzając Naukobus, który stacjonować będzie na terenie ZSP nr 1 w Pleszewie.

Wystawa Eksperymentuj!, którą przywiezie na swoim pokładzie Naukobus, udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Wystawa jest częścią programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki w Naukobusie w Pleszewie

Ci, którzy odwiedzą  wystawę przez czwartek i piątek będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu.

Można też sprawdzić, jak utrzymać w powietrzu piłkę plażową. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana!

Eksperymenty w domu

Dla odwiedzających wystawę przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Okazuje się, że można samodzielnie eksperymentować używając tego, co ma się pod ręką. Nawet za pomocą opakowania zwykłych landrynek można stworzyć pomoc, która zobrazuje Twierdzenie Pitagorasa.

Wystawa będzie dostępna dla wszystkich na terenie ZSP nr 1 w Pleszewie:

  • 11 sierpnia 2022 w godz. 14.00 - 18.00
  • 12 sierpnia 2022 godz. 11.00 - 13.00
CZYTAJ TAKŻE: Festiwal "Pociąg do nauki". Powstały tam prawdziwe cuda [ZDJĘCIA]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy