reklama

Odjazdowe wyjazdowe półkolonie dla uczniów z Zespołu Szkół w Czerminie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Odjazdowe wyjazdowe półkolonie dla uczniów z Zespołu Szkół w Czerminie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościStowarzyszenie na Rzecz Dzieci im. Jana Pawła II w Czerminie już po raz kolejny zorganizowało półkolonie dla uczniów z miejscowej szkoły. Dzięki organizacji , która powstała 25 lat temu z letniego wypoczynku skorzystało przez ten czas w sumie ok. 1.000 dzieci.
reklama

W tym roku wyjazdowe półkolonie zorganizowano w pierwszym tygodniu wakacji. Każdy dzień wypełniony był atrakcjami i wyzwaniami.

Pierwszego dnia uczestnicy półkolonii wybrali się do Parku Rozrywki w Inwałdzie. Tam obejrzeli 60 miniaturowych budowli z całego świata min. Wieżę Eiffla,Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę św. Piotra w Rzymie, a nawet Zamek w Gołuchowie.

 - Następnie mogli przeżywać moc wrażeń w lunaparku: szukać drogi w zielonym labiryncie, pływać w pirackiej łodzi, wysoko szybować w kole młyńskim, jeździć samochodami oraz być w kinie 5D – opowiada Karolina Żurawska, nauczyciel z ZSP Czermin.

Kolejnym doświadczeniem dla uczestników było zwiedzanie Średniowiecznej Warowni. Tu zobaczyli sal: tortur, rycerską i damy, a także odwiedzili średniowieczną osadę: chatę kowala, garncarza, i tkaczki.  Spotkali też smoka śpiewającego i ziejącego ogniem. Uwieńczeniem pobytu w Inwałdzie była gra laserowa w podziemiach.

reklama

Drugi dzień przyniósł kolejne wrażenia, jak również pogłębił wiedzę historyczną uczniów.

- Najpierw było zwiedzanie Wadowic, szczególnie miejsc związanych z życiem Karola Wojtyły – czyli św. Jana Pawła II - Muzeum Domu Rodzinnego JP II ( wizyta w muzeum zrobiła ogromne wrażenie, zainspirowani życiem JP II do robienia rzeczy wielkich i ambitnych), wizyta w Bazylice Ofiarowania NMP, przejazd szlakiem JP II, a także spacer po Rynku, gdzie był czas na „papieskie kremówki” oraz zakup pamiątek – wylicza Karolina Żurawska.

Trzeciego dnia koloniści wybrali się do Mandorii w Rzgowie. Ten największy w Polsce całoroczny park rozrywki zapewnił im mnóstwo atrakcji. Roller-coastery, karuzele, 6 torowe zjeżdżalnie, łódki na wodzie, labirynty luster dostarczyły uczestnikom wyjazdu niezapomnianych wrażeń.  

reklama

- Brali udział w warsztatach produkcji pieniądza, na koniec których każdy pod okiem Pani Kowalowej sam wybijał swój mandoriański dukat. W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem – zaznacza nauczycielka.

Odjazdowe Wyjazdowe Półkolonie nie mogłyby się odbyć, gdyby nie wsparcie Urzędu Gminy Czermin, które dofinansowało projekt, a także opiekunów nauczycieli-wolontariuszów: Mariusza Mańczaka, Wiesławy Orszulak, Krzysztofa Orszulaka, Sylwii Mańczak, Karoliny Żurawskiej, Renaty Ratajczyk, Agnieszki Nowaczyk, Darii Gazy.

25 lat Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci im. Jana Pawła II w Czerminie

Warto wspomnieć, że Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci im. Jana Pawła II w Czerminie obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Działalność organizacji jest ściśle związana z Zespołem Szkół Publicznych w Czerminie. Na terenie placówki od roku 1998 organizowane są półkolonie ( z których do tej pory wzięło udział ok. 1000 dzieci). Prezesem jest Mariusz Mańczak, który stoi na straży wypełniania zasad statutowych i organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży. 18 maja 2023r.  otrzymał „ Krzyż Świętego Jana Pawła II” w dowód uznania za wybitne osiągnięcia w realizacji zadań statutowych w promocji Osoby i pontyfikatu Wielkiego Polaka Papieża Świętego Jana Pawła II.

reklama

Wszyscy członkowie stowarzyszenia realizują wartości, które przekazuje patron organizacji – św. Jan Paweł II: „W dzisiejszej sytuacji młodym potrzebni są przewodnicy mogący wskazywać właściwą drogę życia; dzieci i młodzież winny wzrastać we właściwej wolności wobec dóbr materialnych, przyjmując prosty i surowy styl życia, w głębokim przekonaniu, że więcej wart jest człowiek z racji tego czym jest, niż ze względu na to, co posiada”.

Realizacja projektów – jak podkreślają członkowie stowarzyszenia -  jest możliwa dzięki ścisłej współpracy z miejscowym urzędem gminy, który dofinansowuje wyjazdy i dyrekcją szkoły, która bezpłatnie udostępnia sale lekcyjne, salę sportową, stołówkę oraz pracowników szkoły do pracy na zasadach wolontariatu przy organizacji półkolonii, kolonii, zimowisk czy wyjazdów do kina, teatru i na basen.

reklama

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama