Reklama

Po ataku pedofila na basenie rodzice zwiększyli czujność. Prezentujemy zdjęcia i nazwiska niebezpiecznych przestępców seksualnych. Masz prawo je znać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Wrocławia wciąż nie mogą się otrząsnąć po zdarzeniu, które miało miejsce w aquaparku. Przypomnijmy: doszło tam do gwałtu na dziecku. Na jaw wyszły nowe informacje dotyczące pedofila. Jak się okazuje, było o częstym bywalcem pływali. Śledczy sprawdzają, czy w przeszłości nie skrzywdził innego dziecka. Pamiętaj, że dane i wizerunki części przestępców seksualnych są jawne i masz prawo je znać.

Mężczyzną, który zgwałcił 12-letni chłopca na terenie basenu, okazał się Przemysław K. Na wniosek prokuratury został on tymczasowo aresztowany. Grozi mu od 3 do 12 lat więzienia. Małgorzata Dziewońska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, poinformowała, że śledczy zarzucają mu, że „w dniu 16 lipca 2022 r. na terenie Aquaparku przy ul. Borowskiej we Wrocławiu, poprzez wykorzystanie przewagi fizycznej i przemocy, doprowadził małoletniego poniżej lat 15 do obcowania płciowego".

W wyniku zdarzenia chłopiec odniósł obrażenia ciała, które spowodowały u niego uszczerbek na zdrowiu w postaci naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia 

- poinformowała prokurator. Ze zrozumiałych względów o szczegółach zdarzenia przedstawiciele organów ścigania rozmawiać nie chcą. 

Pedofil z Wrocławia mógł atakować wcześniej 

Mężczyzna miał zaatakować dziecko w toalecie. W pobliżu do ich wejścia są zamontowane kamery, które zarejestrował moment, gdy podejrzany wychodzi z niej po dokonaniu tej okrutnej czynności. Przemysław K. został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu. Jak się okazało, w jego identyfikacji pomógł monitoring, na którym nagrało się m.in. jak wchodził do obiektu i pokazywał swoją kartę imienną. Śledczy ustalili, że był on częstym bywalcem aquaparku, dlatego teraz ustalają, czy  mógł on już wcześniej molestować inne dzieci. 

Po zdarzeniu osoby zatrudnione w obiekcie zostały uczulone, by zwracać szczególną uwagę na przestrzeń, która nie jest monitorowana, w tym na toalety i prysznice. Ponadto, zarząd spółki dodatkowo przeprowadził z pracownikami rozmowę na temat bezpieczeństwa.

Lista skazanych dostępna w publicznym rejestrze

Przemysław K. po usłyszeniu wyroku najprawdopodobniej trafi do więzienia, a jego nazwisko na listę pedofili, którą Ministerstwo Sprawiedliwości na bieżąco aktualizuje. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, czy przestępca, który ma za sobą taki wyrok, np. nie zamieszkał w naszej okolicy. 

Dane takich przestępców są dostępne od 2018 roku w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. W części ogólnodostępnej znajdują się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. W rejestrze publicznym zamieszczone są informacje, w jakich miejscowościach przebywają obecnie wszystkie te osoby. Ministerstwo sprawiedliwości zaznacza, że muszą one, pod groźbą kary aresztu, zawiadamiać policję o każdej zmianie miejsca pobytu, a ta na bieżąco powinna aktualizować te dane w rejestrze. Jawne też są między innymi informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

W naszej galerii znajdziecie część osób, które zostały skazane za przestępstwa na tle seksualnym. Są wśród nich również kobiety.

Część przedstawionych przez nas osób przebywa w więzieniu, również za inne przewinienia, część zamieszkała z dala od miejsca, w którym wcześniej żyli. Są i przestępcy, których adres wciąż ustala policja. Sprawdźcie w galerii powyżej - być może będziecie w stanie rozpoznać kogoś z poszukiwanych. 

Artykuł pochodzi z portalu rawicz24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy