Reklama

Pleszew. Brawa dla tych panów! To jedyna taka karetka w Wielkopolsce!

Opublikowano:
Autor:

Pleszew. Brawa dla tych panów! To jedyna taka karetka w Wielkopolsce! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Koronawirus. Pleszew. Tym panom należą się wielkie brawa! Od kilku tygodni strażacy z Pleszewa biorą udział w bezpośrednich działaniach mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

 

W pleszewskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej funkcjonuje jedyna w Wielkopolsce karetka strażacka. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Lek na koronawirusa? Osocze od ozdrowieńców może ratować innych zakażonych

 

Karetka medyczna ruszyła do akcji już 31 marca. Kierowana przez strażaka - ratownika medycznego, wyjechała wraz z pielęgniarką Pleszewskiego Centrum Medycznego do pobierania próbek od osób potencjalnie zakażonych koronawirusem i objętych kwarantanną domową.

 

- Od tego czasu, nasza karetka wyjeżdża już cyklicznie, najczęściej w obsadzie całkowicie strażackiej – nasz kolega, licencjonowany pielęgniarz pobiera próbki, a pomagają mu w tym ratownicy medyczni służący w pleszewskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej - opowiada rzecznik prasowy pleszewskiej straży. 

 

 

Do 16 kwietnia zastęp medyczny z pleszewskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wyjeżdżał już ponad 150 razy pobierając próbki od kilkuset osób z powiatów: pleszewskiego, kaliskiego, jarocińskiego, krotoszyńskiego, tureckiego, kościańskiego, a nawet sieradzkiego.


Oprócz tego pleszewscy strażacy pomagają również w transporcie osób chorych i potencjalnie zarażonych do miejsc ich kwarantanny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE