Reklama

Pleszew. - Gdyby pożar wybuchł w nocy, mogłoby się skończyć tragicznie - mówi właściciel

Opublikowano: pon, 13 sty 2020 14:55
Autor:

Pleszew. - Gdyby pożar wybuchł w nocy, mogłoby się skończyć tragicznie - mówi właściciel - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. Duży pożar budynku gospodarczego przy ul. Poznańskiej wstrząsnął w niedzielę mieszkańcami Pleszewa. Dziesiątki osób przyglądały się walce strażaków z ogniem, który pojawił się przy głównej trasie przecinającej miasto. - Oglądałem z siostrą telewizję. Nagle słyszę - huk! – opowiada nam dziś sam właściciel budynku.

 

Niedziela, ok. godz. 17.00. Gdy wielu mieszkańców spędza spokojnie czas w domach lub gra razem z WOŚP, przy ul. Poznańskiej dochodzi do dramatu. W budynku gospodarczym wybucha ogień. -  Oglądałem akurat z siostrą telewizję. Nagle słyszę - huk! – opowiada nam w poniedziałek właściciel budynku.

Mężczyna pobiegł do kotłowni i sam próbował gasić ogień. Pod ręką miał akurat gaśnicę. Na stłumienie płomieni nie miał jednak najmniejszych szans. – Te drewniane belki mają ponad sto lat, wszystko szybko objął pożar – opowiada. Jego siostra wezwała w międzyczasie pomoc. - Mieliśmy szczęście, że pożar wybuchł wieczorem. Gdyby to było w nocy, w trakcie snu, mogłoby się skończyć tragicznie – przyznaje mężczyzna.

Przypomnijmy: ogień pojawił się w nieruchomości przy Poznańskiej w Pleszewie w niedzielę – 12 stycznia - ok. 17.00.

Z pierwszego zgłoszenia wynikało, że pali się poddasze budynku mieszkalnego. – Dopiero kiedy na miejscu pojawiły się pierwsze zastępy straży pożarnej przekonaliśmy się, że płonie budynek gospodarczy – opisuje asp. Mariusz Glapa, rzecznik prasowy KP PSP w Pleszewie.

Zagrożenie było jednak duże, bo do objętej ogniem nieruchomości – gdzie znajdowała się kotłownia - przylegała część mieszkalna. I to dosłownie w bezpośrednim sąsiedztwie.

– Mieliśmy szczęście, że pożar wybuch wieczorem. Gdyby to było w nocy, w trakcie snu, mogłoby się wszystko skończyć tragicznie – przyznaje właściciel budynku.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ JUTRO W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE