Reklama lokalna
reklama

Pleszew. Jak będzie wyglądać nauka w OHP od 1 września?

Opublikowano:
Autor:

Pleszew. Jak będzie wyglądać nauka w OHP od 1 września? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. Podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wracają od września do szkoły i internatu. Jak będzie wyglądać nauka?

 

Jak zaznaczają władze OHP, koronawirus wciąż jest w natarciu, dlatego konieczne okazało się wypracowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa, dzięki którym możliwe będzie odbywanie zajęć na terenie CKiW.

Przede wszystkim do szkoły wrócą ci uczniowie, którzy nie wykazują objawów sugerujących infekcji dróg oddechowych. Ponadto członkowie ich najbliższych rodzin nie mogą przebywać na kwarantannie bądź też w izolacji. Konieczne jest też zapewnienie odpowiednich środków dezynfekcyjnych do rąk i odkażania pomieszczeń. Wśród pozostałych zaleceń jest też konieczność używania maseczek, przyłbic i jednorazowych rękawiczek przez osoby z zewnątrz, które będą odwiedzały Centrum.

- Bezpieczeństwo uczniów i kadry jest dla nas priorytetem, dlatego wszystkie zalecenia zostaną wdrożone i będą rygorystycznie przestrzegane. Jest to w interesie nas wszystkich, bo im większy reżim sanitarny, tym mniejsze szanse na zakażenie i dalsze rozprzestrzenianie się wirusa - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW.

Zalecenia higieniczno-sanitarne dotyczą też zachowania dystansu fizycznego od innych osób i ograniczania kontaktów osobistych.

- Przedmioty, których nie można umyć i zdezynfekować - zgodnie z wytycznymi zostaną wykluczone z użytkowania. Natomiast te, bez których nie da się funkcjonować - na przykład szkolne ławki i krzesła, czy przedmioty niezbędne do odbywania praktyk - będą regularnie odkażane po każdym użytkowniku. Podobne zasady będą obowiązywały w szkolnej stołówce, w której posiłki młodzież będzie jadała zmianowo w takich grupach, w jakich na co dzień funkcjonuje w szkole. Chodzi przede wszystkim o to, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia wirusa - dodaje Sylwia Kordylas.

Natomiast przyszli uczniowie nadal mogą składać dokumenty rekrutacyjne. Można je dostarczać w formie elektronicznej lub osobiście. Możliwość kontynuowania nauki istnieje w tamtejszej szkole podstawowej. Przyjmowane są tam osoby, które ukończyły minimum 15. rok życia i nie ukończyły 18. roku życia. Z kolei do szkoły branżowej I stopnia mogą zostać przyjęci ci, którzy w bieżącym roku ukończyli szkołę podstawową i 18 rok życia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE