Reklama

Pleszew. Kiedy zlikwidują uskok na ul. Ogrodowej?

Opublikowano: śr, 2 gru 2020 10:02
Autor:

Pleszew. Kiedy zlikwidują uskok na ul. Ogrodowej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. Zakończyły się prace na ul. Ogrodowej w Pleszewie – związane zarówno z wymianą kanalizacji jak i budową nowych ścieżek rowerowych. Mieszkańcy zwracają jednak uwagę na pozostawiony uskok – na wysokości ul. Strumykowej. Władze uspokajają – będzie on zlikwidowany po pracach związanych z dołożeniem trzeciej rury do Neru.

 

Ulica Ogrodowa – jak pisaliśmy niedawno na naszych łamach – została już oficjalnie odebrana po remoncie. Trasa jest już przejezdna.

– Zakończyły się prace z wymianą kanalizacji i sieci wodociągowej, a także budowa ścieżek rowerowych – informuje wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek.

Wjazd w ulicę od strony rynku jest jednak jeszcze utrudniony. – Trwają bowiem prace na Sienkiewicza – wyjaśnia wiceburmistrz. Na Ogrodową możemy jednak wjechać bez problemu od strony ul. Kowalskiej.

Mieszkańcy zwracają jednak uwagę na uskok na wysokości ul. Strumykowej. – Tak chyba nie powinna wyglądać „zrobiona” droga? – mówi jeden z naszych Czytelników.

O sprawę dopytywała niedawno także radna Małgorzata Wysocka-Balcerek.

Władze miasta jednak uspokajają – miejsce to zostanie poprawione. Wkrótce bowiem w rejonie tego miejsca prowadzone będą jeszcze prace związane z dołożeniem trzeciej rury do rzeki Ner.

Przypomnijmy: chodzi o rozwiązanie problemu wód opadowych, które nie na wszystkich odcinkach sieci w Pleszewie są odprowadzane do Neru. Po dołożeniu wspomnianej trzeciej rury – sytuacja w centrum zmieni się na lepsze.

– Wcześniej był pomysł odsłonięcia rzeki Ner, wystąpiliśmy o to do Wód Polskich, jednak nie otrzymaliśmy na to zgody. Dlatego czeka nas w roku 2021 dołożenie trzeciej rury w Nerze – przypomina burmistrz Arkadiusz Ptak.

Stąd, jak dodaje, będą jeszcze prowadzone prace w okolicach Biedronki przy ul. Ogrodowej.

– Po zakończeniu prac rozwiązana zostanie kwestia wspomnianego uskoku – dodaje na koniec wiceburmistrz Andrzej Jędruszek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE