Reklama

Pleszew. Powstanie nowa trasa równoległa do drogi krajowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pleszew. Powstanie nowa trasa równoległa do drogi krajowej - Zdjęcie główne

Pleszew. Powstanie nowa trasa równoległa do drogi krajowej. Przetarg trwa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył przetarg na budowę trasy równoległej do drogi krajowej - chodzi o rejony Florentyny. Inwestycja kosztować będzie ok. 1,2 mln zł.

Władze Pleszewa ogłosiły przetarg na "Budowę drogi 1KDD łączącej drogę powiatową 4335P z drogą gminną"

Przypomnijmy: o inwestycji pisaliśmy już na naszych łamach. Zapisano na nią ponad 1,2 mln zł w budżecie Pleszewa - chodzi o połączenie drogi powiatowej nr 4335P z drogą gminną - będzie to trasa równoległa do drogi krajowej.

fot. plan zapisany w specyfikacji przetargu

 

Pleszew. Trwa przetarg na budowę drogi równoległej do drogi krajowej

Przetarg na wspomniane prace trwa - otwracie ofert zaplanowano na 21 stycznia. Władze Pleszewa złożyły wniosek o dofinansowanie tej inwestycji - w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Poza nową drogą wybudowane mają zostać m.in. nowe przepusty, będzie nowe oznakownie, nie zabraknie też wycinki drzew i krzewów. Zgodnie z planami, poza budową samej drogi w planie jest także budowa tutaj sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Pleszew. Nowa droga równoległa z drogą krajową "ważna z dwóch powodów"

Jak mówił już wcześniej "Życiu Pleszewa" budowa nowej trasy jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze - by aktywizować teren pod inwestycje. I po drugie: by wyprowadzić ruch ciężarowy z rejonów Korzkiew - o co apelują mieszkańcy (problem poruszła już także kilkukrotnie radna i sołtys Korzkiew Anita Szczepaniak).

- Teren ten od dawna przeznaczony jest na przemysł i usługi, mamy deklarację jednej z firm pleszewskich odnośnie budowy w tym miejscu hali. Z jednej strony droga pozwoli na wyprowadzenie ruchu ciężarowego, także z firmy, która już istnieje – dzięki czemu Korzkwy i Tomaszew nie będą tak obciążone, z drugiej – to aktywizacja terenu – bo bez tej drogi jest on bezużyteczny - mówił już "Życiu Pleszewa" burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jak dodawał, kosztowana inwestycja docelowo będzie korzystna dla gminy - także z powodu przyszłych podatków.

- Wiem, że tego typu inwestycje wzbudzają czasami kontrowersje, ale docelowo są one korzystne dla gminy – w kontekście wspomnianych już dochodów z podatków. Wniosek na dofinansowanie tej drogi został złożony u wojewody - mówi Arkadiusz Ptak.

Przetarg na budowę wspomnianej trasy trwa do 21 stycznia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy